Hasan Lisi arrestohet me drogë në Itali

20/04/2015 - 18:53

20 prill 2015 - Hasan Lisi, 20 vjeç emigrant me dokumente të rregullta në qytetin e Lukës u arrestua nga policia për drogë. Ai u kap së bashku me një djalë të ri rumun  afër Portës San Pietro në Romë me sasi të vogla kokaine dhe marijuane. Hasanit ju sekuestruan edhe 610 euro në prerje të vogla, të cilat dyshohen si fryt i shpërndarjes së drogës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 36-vjeçar nga Durrësi ka humbur jetën në në lagjen 15, pasi eshte perplasur nga nje automjet tip "Ford Focus".

Autoritetet italiane kanë dëbuar nga shteti fqinj një 32-vjeçar shqiptar.

Arrestohet një 29-vjeçar, i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet italiane, për disa vepra penale.

Shkolla “Selman Daci” në fshatin Bubq po shembet pasi u dëmtua nga lëkundjet e tërmetit të 26 nëntorit.

Një 35-vjeçar i shpallur në kërkim nga drejtësia italiane ka përfunduar në prangat e policisë së Vlorës.

Policia e Fierit ka finalizuar operacionin e koduar “Rrjeta” duke arrestuar një 56-vjeçar të shpallur në kërkim nga autoritetet e Kosovës

Shtetasit Luan Beshaj, 72 vjeç, policia e Vlorës i ka vendosur në sekuestro preventive disa pasuri që kapin vlerën rreth 500 000 euro, që

163,000 litra naftë kontrabandë janë bllokuar në portin e Ravennas në Itali e cila vinte nga Shqipëria.

Ka ndëruar jetë  në spitalin e Shkodrës 63-vjeçarja Marije Leka, e cila mbeti e plagosur mbrëmjen e sotme në aksidentin e rëndë që ndodhi

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Shkodër.