Hodhi pako plasëse në oborrin e një gruaje, policia identifikon autorin në Fushë-Krujë

13/07/2020 - 09:19

Hodhi një pako me lëndë plasëse artizanale në ambientet e jashtme të një banese, por pa shkaktuar shpërthim, Policia në kohë rekord identifikon dhe shpall në kërkim autorin e dyshuar të ngjarjes.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së dielës rreth orës 23:00, në ambientin e jashtëm të banesës së shtetases M. F., në Fushë-Krujë, ku është gjetur një pako brenda së cilës dyshohej se kishte lëndë plasëse. 

Pakoja fatmirësisht nuk ka shpërthyer, teksa menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat antieksploziv të RENEA-s dhe pas verifikimeve ka rezultuar se brenda saj kishte një sasi të vogël lëndë plasëse artizanale.

Si rezultat i hetimeve grupi hetimor ka bërë të mundur identifikimin e autorit të dyshuar të kësaj ngjarjeje, i cili është shtetasi A. B., dhe po punohet për kapjen e tij.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Vlorës ka ndaluar një 39-vjeçar të shpallur në kërkim dy ditë më parë pasi kanosi dy zyrtarë të Agjencisë Kombëtare të Bregdeti

Autoritetet policore italiane kanë arrestuar një shqiptar i shpallur në kërkim nga drejtësia që prej vitit 2003.

Vijon puna për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë.

Ishte dënuar për vjedhje dhe gjykata i kishte dhënë masën e sigurisë “arrest shtëpie”, por adoleshenti nga Durrësi, nuk ka hequr dorë nga

Aksident me pasojë vdekjen është regjistruar mbrëmjen e djeshme në Manzë, ku ka ndërruar jetë një 58-vjeçare që po kalonte rrugën në këmb

Një 22-vjeçar është arrestuar ditën e sotme, pasi u kap që vendoste baste sportive, edhe pse një gjë e tillë është e ndaluar.

Policia Kufitare në Muriqan të Shkodrës ka arrestuar një person që kërkohej për llogari të drejtësisë italiane.

Një fabrikë e përpunimit të drurit dhe të prodhimit të paletave është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku janë

Një aksident me pasojë plagosjen ka ndodhur në Korçë. Aksidenti ka ndodhur mbrëmjen e sotme, në një nga rrugët kryesore të qytetit, në bu