Humb jetën i aksidentuari në Shijak

13/08/2017 - 14:33

Ka humbur betejën me jetën i aksidentuari në fillim të javës në aksin rrugor që të çon në fshatin Rreth të Shijakut.

Policia e Durrësit njofton se megjithëse ishte dërguar për ndihmë më të specializuar në Spitalin e Traumës në Tiranë, 69-vjeçari H.H., banues në fshatin Xhafzotaj, Durrës.

I moshuari u aksidentua ditën e hënë nga një kamion tip “Fiat”, me drejtues shtetasin A.Sh. 53 vjeç.

I aksidentuari u dërgua fillimisht me urgjencë në spitalin e Durrësit e më pas u nis drejt Tiranës.

Fatkeqësisht, plagët e shkaktuara nga aksidenti i kanë marrë jetën ditën e shtunë.

Ndërkohë, drejtuesi i kamionit shkaktar të aksidentit është arrestuar nga policia. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Prokuroria e Tiranës ka marrë nën hetim 8 punonjës të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë.

Një rast i rëndë kriminal ndodhi në Greqi, ku një gjyshe 89 vjeçe u vra nga disa grabitës, të cilët kishin hyrë në banesën e saj për ta g

Gjykata për Krime të Rënda dëgjoi sot dëshminë e Oltion Lames, në gjyqin që po zhvillohet ndaj ish-bashkëshortes së tij, Marjana Çmeta.

Një grindje për motive banale mes një familje shqiptare dhe një italiane ka çuar në plagosjen me armë zjarri të dy personave.

Një 33-vjeçar shqiptar u gjet i pajetë mëngjesin e kësaj të hëne në Macerata të Italisë.

Një ngjarje e rëndë është shënuar pak më parë në Durrës. Treni ka aksidentuar një person në hyrje të qytetit.

Një shqiptar ka humbur tragjikisht jetën në Itali gjatë një aksidenti me motor të dielën në autostradën A29, Palermo.

Policia ka vënë në pranga një 33-vjeçar të shpallur në kërkim për një ngjarje të ndodhur në shkurt.

Një aksident i frikshëm ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Elbasan, fatmirësisht pa persona të lënduar.