Humb jetën tragjikisht një shqiptar në Itali

Postuar: 10/04/2018 - 20:04

   Një tjetër shtetas shqiptar, që jetonte dhe punonte në Itali ka humbur jetën në mënyrë tragjike teksa punonte.

Ngjarja ka ndodhur sot në Comacchio dhe sipas mediave italiane, viktimë ka mbetur shqiptari me inicialet C.K., 49 vjeçar.

Ai po punonte për ndërtimin e një sheshi brenda kampit Mare Pineta në Lido di Spina, raportojnë mediet lokale

49-vjeçari thuhet se u aksidentua për vdekje nga makineria që po bënte çimenton, nga ku ai po e hiqte me lopatë.

Makineria u shemb dhe e plagosi për vdekje punëtorin shqiptar.

Megjithatë, ai do i nënshtrohet autopsisë në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Ferrara për të përcaktuar shkakun e vërtetë të vdekjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Durrësit ka finalizuar operacionin "Fusha e Rërës", ndërsa në pranga ka rënë një 46-vjeçar i dënuar më parë për "Vrasje me dash

Mbrëmjen e djeshme, rreth orës 20:00 në fshatin Dukaj, Tepelenë, është dëmtuar rëndë një person pasi i kanë rënë gurët që kishte ngakruar

Një avokate është arrestuar gjatë ditës së sotme për korrupsion, ndërsa nën hetim është vënë edhe një prokuror.

Pesë shqiptarë janë përleshur me njëri-tjetrin jashtë një lokali në Chieti të Italisë mbrëmjen e djeshme.

Në vijim të punës për zbardhjen e vjedhjeve të ndodhura më parë, grupi hetimor në policinë e Elbasanit ka zbardhur zbardhja një sërë vjed

Një person i ka vënë zjarrin derës së jashtme të Bashkisë së Librazhdit.

Pas sulmeve tronditëse ndaj disa grave në Gjenevë, policia zvicerane arrestoi disa të dyshuar.

Një 68-vjeçar është gjetur i pajetë në rrugën poshtë një pallati në lagjen “28 Nëntori” në qytetin e Vlorës, sot në mëngjes në orën 5:37.

   Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Gjirokastër ku një 47-vjeçar është plagosur rëndë.

   Specialistët për Hetimin e Krimit Ekonomik dhe Financiar në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës në bashkëpunim me Prokurorinë e Rret