I bie dollapi i shkollës sipër, vdes 9-vjeçari shqiptar në Angli

25/05/2019 - 14:18

Një djalë 9-vjeçar ka vdekur pasi e zuri poshtë një dollap me kyç në një shkollë në Essex.

Kjo ndodhi në një klub noti në shkollën e Great Baddow në Chelmsford të enjten në mbrëmje.

Leo Latifi, i cili nuk ishte nxënës në shkollë, u dërgua në spital ku më vonë vdiq.

Mësohet se babai i djalit që humbi jetën ishte shqiptar dhe nëna agleze.

Mësuesi kujdestar i shkollës fillore të Shën Mikailit, nderoi nxënësin e saj të klasës të 4-t, i cili tha se ishte një "shkëlqim në shkollën tonë".

Policia e Essex tha se Leo ishte me anëtarët e familjes kur ra nga një dollap me kyç dhe ky i fundit e zuri poshtë.

Maria Rumsey, mësuese në St Michael, tha se stafi, prindërit, guvernatorët dhe nxënësit ishin "të tronditur dhe tepër të pikëlluar" nga vdekja e Leos.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas shoqërimit të 9 punonjësve të Kadastrës Durrës, një ditë më parë në Drejtorinë e Policisë, mësohet se njëri prej të shoqëruarve është

Thyen masën e sigurisë "Arrest shtëpie" dhe më pas konfliktohet për motive të dobëta me shoferin e autobusit të një linje urbani duke e g

Policia ka arrestuar dy persona në Elbasan pasi transportonin lëndën narkotike në drejtim të Maqedonisë së Veriut.

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar "Brebulla", për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narko

Një 41-vjeçare në fshatin Pojan të Maliqit i ka dhënë fund jetës duke u vetëhelmuar.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Dolauer Heide, të Gjermanisë, ku një 27-vjeçar shqiptar u gjet i vrarë dhe i groposur në një pyll. 

Drejtuesi i një motoçiklete ka humbur jetën mbrëmjen e sotme pasi është përplasur me një makinë të parkuar në rrugë.

Fatos Xheta ka mohuar akuzën e vrasjes së bashkëshortes së tij Safie Xheta.

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka shtyrë me dy muaj hetimet për anëtarët e grupit Bajri.

Një aksident me makinë ka fundosur një shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge.