I dënuar me 15 vite burg, arrestohet shqiptari në Itali

17/10/2019 - 10:17

Një shqiptar i moshës 34-vjeçare u arrestua nga policia italiane në Porto Nuova, pasi rezultonte në kërkim ndërkombëtar.

Efektivët e policisë gjatë një kontrolli pranë një hekurudhe, panë që shqiptari po tentonte që të shmangej.

Por i riu u ndalua dhe gjatë verifikimit të të dhënave, rezultoi se ndaj tij rëndonte një mandat arresti europian, pasi ishte i dënuar më 15 vite burg.

Shqiptari ishte dënuar nga autoritetet franceze për një sërë grabitjesh në vila dhe banesa private. Banda ku bënte pjesë shënjestronte persona të pasur për të kryer goditjet e tyre.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sparanise të Casertanos në Itali, ku një shqiptar pe leje qëndrimi u përpoq të vriste vëllanë e tij. 

Vladimir Gjuta është lënë në burg nga Gjykata e Tiranës për dhunë dhe plagosjen e kushëririt të tij.  Ky i fundit me shenja të dukshme ng

Dy të rinj janë arrestuar ditën e sotme, pasi u janë gjetur kartëmonedha të falsifikuara.

Tre të rinj raportohet se kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në hyrje të qytetit të Librazhdit.

Policia ka arrestuar një 22-vjeçar në Sarandë, të cilit frocat blu i kanë gjetur të fshehura 20 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit "

Goditet një tjetër rast i dhënies ndihmë për kalim të paligjshëm të kufijve, kundrejt fitimit. 

Policia Metropolitane në Londër njofton së një 22 vjeçar suedez është ndaluar si i dyshuar për vrasjen e 36-vjeçarit shqiptar Flamur Beqi

Policia italiane ka arrestuar autorin e akisdentit që i shkaktoi vdekjen shqiptarit Franko Gjinaj.

 Gjykata e Lezhës ka lënë në burg 60- vjeçarin me iniciale V.N., i cili dyshohet se ka ngacmuar seksualisht dhe ka kryer edhe marrëdhënie

Një zënkë në një familje shqiptare në Lenzburg mbrëmjen e të hënës ka alarmuar policinë, ndërkohë që burri 38-vjeçar është hedhur nga bal