I dënuari tenton të arratiset nga burgu i sigurisë së lartë

18/10/2019 - 10:58

Gëzim Toma ka tentuar të arratiset nga burgu i sigurisë së lartë në Peqin.

Toma akuzohet për vrasje, vjedhje me dhunë dhe arratisje nga burgu i Drenovës pak vite më parë.

I burgosuri Toma është kapur nga punonjësit e burgut duke prerë hekurat e rrethimit gjatë kohës së pushimit.

Ai është dënuar me 20 vite burg, dhe në fillim të këtij viti ai u ekstradua në vendin tonë dhe u transferua në burgun e Peqinit. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tre persona janë vënë në pranga në dy raste të ndryshme në qarkun e Korçës, të cilët transportonin emigrantë të paligjshëm nga Lindja e M

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin:

Tregtonin celularë dhe aksesorë të ndryshëm te sheshi "Pranvera", policia procedohen penalisht 4 shtetas, për veprat penale "Fshehja e të

Një makinë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e djeshme (8 korrik) në rrugën e Llogarasë.

Policia britanike në bashkëpunim me atë franceze dhe belge ka kryer qindra arrestime, midis të cilëve edhe 6 shqiptarë, të cilët akuzohen

Një video e ardhur në redaksinë e DurrësLajm tregon momentin e vjedhjes së çantës së një gruaje të moshuar, ditën e sotm

"ProtoThema", një media greke shkruan se shkarkimi i ambasadores shqiptare në këtë shtet, Ardiana Hobdari lidhet me ngjarjen e një viti m

Gjykata e Durrësit ka vendosur ”arrest me burg” për tre të arrestuarit e operacionit “Antikat”: Altin Veizaj, 49 vjeç me banim në

Një 52-vjeçar është vënë në prangat e policisë për shkak se pas një debate, ka goditur me grusht drejtorin e një banke të nivelit të dytë

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.