I gjendet drogë në shtëpi, arrestohet 47-vjeçari (EMRI)

23/02/2021 - 10:10

Vijon puna për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Arrestohet 47-vjeçari Artan Sejdi, person me precedent të mëparshëm penal.

Gjatë kontrollit në banesë iu gjet dhe iu sekuestrua 1.2 kg lëndë narkotike dhe disa kubikë ku kishte kultivuar fara cannabis sativa.

NJOFTIMI I POLICISË

Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike, shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative se një shtetas mund të posedonte lëndë narkotike në banesën e tij, organizuan punën dhe ushtruan kontroll në banesën e shtetasit A. S.

Gjatë kontrollit, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale 1.2 kg lëndë narkotike të dyshuar cannabis sativa, si dhe disa kubikë ku ishin kultivuar fara cannabis sativa.

Në vijim të veprimeve, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Bulqizë arrestuan në flagrancë shtetasin A. S., 47 vjeç, banues në Bulqizë (person me precedent të mëparshëm penal në fushën e narkotikëve).

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Dibër, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe "Kultivimi i bimëve narkotike".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një plagosje me armë zjarri është shënuar pasditen e sotme në lagjen nr.5, në qytetin e Korçës.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Fier, ku një 56-vjeçar dyshohet se është vetëhedhur nga kati i pestë i pallatit dhe ka nd

Policia ka ndaluar një 47-vjeçar  tëshpallur në kërkim për veprat penale "Armëmbajtja pa leje" dhe "Përkrahja e autorit në krim". 

Falë besimit dhe bashkëpunimit me qytetarët, pasi informacioneve të marra dhe kërkimeve të shumta, Policia gjen të fshehura në tokë, armë

Një 31-vjeçar është arrestuar nga policia pasi teksa po drejtonte automjetin në gjendje të dehur, humbi kontrollin dhe u përplas me dy mj

Policia e Durrësit njofton se ka vënë në pranga dy persona që ishin shpallur në kërkim për vepra të ndryshme penale.

Kriminelët e njohur ndërkombëtarë, që dërgojnë kokainë nga Argjentina në pjesën tjetër të kontinentit, kanë prirje të tregojnë ngjarje, t

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Merr flakë në ecje një fuoristradë tip “Range Rover” në rrugën Fushë-Krujë, pranë Krastës.

Një aksident i rëndë është shënuar këtë të hënë në aksin Fier-Kraps  rreth orës 11:55.