I riu i vrarë me armë zjarri ishte arrestuar 7 vite më parë nga policia

09/12/2019 - 19:35

Pasditen e sotme në Kavajë, ndërroi jetë 29-vjeçari Marjus Ismaili, i cili u qëllua për vdekje me armë gjahu nga Xhevdet Lecini, 60 vjeç gjatë një konflikti të çastit. 

Por 29-vjeçari nuk është i panjohur për Policinë e Shtetit. 7 vite më parë, më 30 korrik të 2012  Ismaili është arrestuar nga policia në kuadër të një operacioni që u zhvillua mes Tiranës dhe Kavajës.

Mes 11 të arrestuarve nga policia për vepra të ndryshme penale ka qënë edhe Marjus Ismaili, asokohe 22 vjeç. Ismaili bashkë me Retalio Cullhajn u arrestuan pasi akuzoheshin për “tentativë vrasje” dhe vjedhje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë është shënuar në Kavajë rreth orës 17:05 të ditës së martë, ku për pasojë ka ndërruar jetë një 22-vjeçar. Shkak i ak

Një sherr mes dy vëllezërve shqiptarë në Itali ka përfunduar me plagosjen e më të voglit dhe arrestimin e tjetrit.

Gjykata ka rrëzuar kërkesën e Shullazit dhe grupit për rivlerësim të masës së sigurisë, pas mbylljes së Krimeve të Rënda.

Pas vrasjes së Erion Morinës, policia italiane ka arrestuar kushëririn e tij, Musli Morina si autor i dyshuar.

Shpëton për mrekulli shoferi i një furgoni në Shkodër, i cili ka marrë flakë.

Katër të rinj kanë rënë në pranga, pasi vodhën me dhunë dy shtetas sirianë në lagjen numër 8 të Korçës.

Tre javë nga largimi me dhunë nga Shqipëria, zbardhet urdhri i dëbimit për mësuesin turk Harun Çelik, i konsideruar mbështetës i Gylenit,

Goditet një rast i shpërndarjes së lëndëve narkotike në lokale në kryeqytet.

Një tjetër ngjarje ka ndodhur mbrëmjën e djeshme në Tiranë, pak para vrasjes që tronditi zonën e Astirit.