I riu kapet me lëndë narkotike (EMRI)

20/10/2018 - 12:13

Një 27-vjeçar ka përfunduar në arrest pasi është kapur me kokainë në automjetin e tij.

Në lagjen ''10 Korriku'' Vlorë në banesë, u bë e mundur kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit: Pavli Lulaj, 27 vjeç, lindur në fshatin Gjormë dhe banues në Vlorë.

Nga kontrolli i banesës policia ka sekuestruar në cilësinë e provave materiale:

• 30 (tridhjetë) doza të dyshuara si ajo e lëndës narkotike e llojit ''Kokainë''

• 1 (një) autoveturë e markës ''Fiat Punto'' ngjyrë jeshile, me targë AA 845 AZ

• 1 (një) aparat celularë.

Materialet iu referuan Prokurorisë në ngarkim të këtij shtetasi për veprën penale ''Prodhimi dhe shitja e narkotikëve'', neni 283/2 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë është regjistruar pak minuta më parë në aksin Milot-Rrëshen, pranë urës së Zogut.  

Interpol Tirana ka ekstraduar dy persona nga Greqia, të cilët janë dënuar në Shqipëri nga gjykata. E.Sh.

Shtatë emigrantë janë kapur nga policia në Kapshticë, pasi po tentonin që të futeshin ilegalisht nga Greqia në Shqipëri.

Policia e Himarës u vjen në ndihmë dy turistëve të huaj, Sem Besem 25 vjeç dhe Valeria Luk 27 vjeçe të cilët kishin humbur në një zonë të

Ditën e sotme janë identifikuar dy persona që dyshohen si autorë të grabitjes së bujshme në Rinas, ndërsa është bërë publik identiteti i

50-vjeçari Bernard Uka i cili u vetëplagos rreth orës 11:55 paraditen e sotme në Tiranë, ka ndërruar jetë në spital për shkak të plagëve

Një person është vetëplagosur sot në banesën e tij përballë godinës së Kuvendit të Republikës së  Shqipërisë. 

Dy turistët belgë, të cilët humbën gjurmët prej mbrëmjes së djeshme në zonën malore Çikë-Iljaz, janë lokalizuar në malin pranë fshatit Dh

Një person ka rënë nga lartësia dhe ka humbur jetën gjatë rrugës për në spital.

Një tjetër objekt pune ka qenë në shënjestrën e eksplozivit në Fushë-Krujë.