I riu nga Shijaku terrorizon banorët me armë, mbante edhe drogë në banesë

14/06/2018 - 15:01

Banorët e Shijakut kanë kaluar momente shqetësuese një ditë më parë, pasi një i ri ka shtënë me armë zjarri në ajër.

Policia, pasi ka marrë një telefonatë në sallën operative se një person po qëllon me armë zjarri në ajër, ka shkuar në vendngjarje dhe ka arrestuar autorin.

Nga veprimet paraprake të kryera nga ana e policisë u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E.B.,  vjeç 24, banues në Shijak, 

Por ndaj tij nuk rëndojnë vetëm akuzat e prishjes së qetësisë publike dhe armëmbajtjes pa leje, pasi u zbulua se ai mbante edhe lëndë narkotike së bashku me një thikë në banesën e tij.

Nga kontrolli i ushtruar në oborrin e banesës u gjetën disa gëzhoja, si dhe nga kontrolli në banesë iu gjetën e bllokuan 804 gramë lëndë narkotike e llojit Marijuanë, 1 dozë lëndë narkotike e llojit Kokainë dhe një thikë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shqiptar është arrestuar nga karabinierët në qytetin e Taranto-s.

Në kuadër  të vënies në kontroll të tregjeve mbarë vendit, Autoriteti Kombëtar i Ushqimit  ka nisur inspektimin në disa prej tyre.

Gjykata dha masën e sigurisë “arrest me burg” për Kujtim Koxhën, i cili vrau me armë zjarri tre persona dhe plagosi një tjetër.

Autori i vrasjes së trefishtë në fshatin Shëlli të Matit do të dalë sot në Gjykatë për t’i komunikuar masën e sigurisë.

Një i ri shqiptar është goditur barbarisht në Itali nga një grup nigerianësh.

Një 27-vjeçar nga Durrësi është rrahur një ditë më parë në zonën e plazhit dhe si pasojë e dhunës ka mbetur i plagosur lehtë.

Nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit Bu

Një aksident ka ndodhur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan - Kombinati metalurgjik.

Në zyrën operative të policisë së Durrësit, një ditë më parë, ka mbërritur një telefonatë që njoftonte për të shtëna me armë në ajër në z