I riu shqiptar goditi me thikë të dashurën greke, nëna e vajzës: Ajo jeton falë një mrekullie

23/02/2021 - 19:43

Nëna e studentes greke, e cila u sulmua me thikë në mes të rrugës në Torino, nga 27-vjeçari shqiptar Jetmir Kurtsmajlaj, ka rrëfyer detaje nga gjendja shëndetësore e vajzës së saj.

Ajo ka treguar se 21-vjeçarja ishte ndarë me shqiptarin, por ky i fundit nuk e pranonte këtë vendim, prandaj dhe e ka qëlluar me thikë.

Nëna e të resë, e cila është në gjendje të rëndë, tregon detaje të rënda nga momenti i plagosjes. Ajo thotë se 27-vjeçari e goditi 5 herë në gjoks, por objektiv kishte zemrën.

“Ajo ka marrë pesë thika në gjoks, qafë dhe bark me një thikë kuzhine. Vajza ime e vogël jeton falë një mrekullie. Falë Zotit ajo është mirë tani, ajo i shpëtoi rrezikut sepse organet e saj jetike nuk janë dëmtuar. Ai u përpoq ta godiste në zemër dhe e shtyu fëmijën tim me gjithë forcën që i kishte mbetur në atë moment".

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pamjet që vijnë nga vendngjarja e aksidentit tragjik të regjistruar rreth orës 14.55, në autostradën Durrës-Tiranë, pranë mbikalimit të F

Një aksident me pasojë vdekjen e një këmbësori ka ndodhur mesditen e sotme në Durrës.

Humb jetën një punonjës në punimet për aeroportin e Kukësit.

Një aksident është regjistruar në Shkozë ditën e sotme, ku janë përplasur dy motorë.

Në vijim të ngjarjes së ndodhur gjatë ditës së djeshme, ku humbi jetën në një galeri kromi shtetasi Fiqiri Karaj, arrestohet në flagrancë

Të tjera detaje mësohen për ngjarjen e rëndë të ndodhur pak më parë në Tiranë ku një person humbi jetën si pasojë e një atentati mafioz.

Një person ka humbur jetën mëngjesin e sotëm pasi është vrarë me armë zjarri silenciator. Ngjarja ndodhi pak më parë te "Rruga e Elbasani

Policia e Shtetit bëri me dije se ka arrestuar tre persona për atentatin me eksploziv të ndodhur rreth dy javë më parë në Kamëz, ku mbeti

Dy persona janë arrestuar nga policia pasi u kapën me disa lloje të ndryshme drogërash.

Një 49-vjeçar ka humbur jetën në minierën e kromit në Bulqizë.