I riu shqiptar kapet me 50 kg drogë në Greqi

15/05/2019 - 15:55

Një 32-vjeçar shqiptar është arrestuar në Greqi, pasi u kap me një sasi prej 50 kg hashash.

Mediat në shtetin fqinj thonë se shqiptari, i paidentifikuar u kap në zonën Kilkis pranë Selanikut. Lënda narkotike u gjet gjatë kontrollit që shqiptarit iu bë në makinë.

Policia sekuestroi drogën dhe makinën me të cilën po transportohej, ndërsa i riu shqiptar iu dorëzua autoriteteve të drejtësisë greke.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, karabinierët në Frosinone të Italisë arrestuan 23 persona si të dyshuar të përfshirë në një rrjet t

Një makinë policie ka dalë nga rruga dhe për pasojë kanë mbetur të lënduar dy efektivë policie në Lezhë.

Grabitet një prej pikave të dhënies së kredive "Kredo.al" në Korçë në lagjen nr. 7.

Policia ka arrestuar në flagrancë një elektricist të OSHEE Tepelenë.

Arrestohen në flagrancë dy persona me banim në Korçë, pasi në makinë iu gjetën 30 kg hashash.

Policia italiane në orët e para të mëngjesit të sotëm kanë ekzekutuar një operacion antidrogë, i cili ka çuar në shkatërrimin e një grupi

Një i ri është vetëplagosur me armë zjarri në Kurbin, dhe më pas është arrestuar nga policia për armëmbajtje pa leje.

Një godinë disakatëshe mori flakë në zonën e Komunës së Parisit në Tiranë.

Në 24 orëve të fundit janë vënë në pranga 15 shtetas, njëri prej të cilëve ishte shpallur në kërkim, si edhe janë proceduar penalisht 3 s

Një subjekt në Shijak është gjobitur me 20 milionë lekë gjobë pasi derdhte mbetjet e përpunimit të qumështit në ambient të hapur.