I riu shqiptar vdes në burgun grek, dyshimet e para

27/01/2019 - 18:44

Një shqiptar është gjetur i vdekur sot në qelinë e burgut të Korydallosit. Paraprakisht dyshohet se vdekja e 33-vjeçarit erdhi nga droga.

Megjithatë, do të jetë ekspertiza mjeko – ligjore e cila do të zbulojë shkaqet e sakta të vdekjes së të burgosurit. Autoritet greke vijojnë punën për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes së rëndë.

Shqiptari 33-vjeçar, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, është i treti që ka humbur jetën në një qeli të veçantë të burgut gjatë ditëve të fundit në shtetin grek.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 31-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Vlorës pasi dyshohet si autori i dytë i kalimit kontrabandë migrantët që vijnë nga vendet

Në sulmin e rëndë që ndodhi mbrëmjen e 11 janarit në një kafene në Agios Sostis të Greqisë, ku u përplasën një grup shqiptarësh mbeti i v

Policia e Kurbinit ka vijuar operacionin e koduar policor “Godull”, duke e çuar në tre numrin e të arrestuarve në kuadër të këtij operaci

Një tjetër rast shokues i abuzimit seksual me të mitur është zbuluar së fundmi në Ksamil.

Një shtyllë e linjës elektrike është rrëzuar dhe ka zënë poshtë dy makina.

Një punëtor ka rënë nga lartësia në një pallat në ndërtim dhe ka mbetur i plagosur. Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Sali Nivica” në kryeqyt

Policia e Kamzës ka marrë një telefonatë këtë mesditë, ku është denoncuar për marrjen peng të një personi.

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masë administrative 361 shtetas që u konstatuan pa maskat mbrojtë

Një makinë me drejtuar K.V. ka aksidentuar sot një punonjëse të policisë rrugore.

Policia e Shtetit njofton se janë ekstraduar nga Gjermania dhe Kosova drejt vendit tonë, 2 persona si dhe drejt Kosovës një tjetër.