I riu tregon si e shpëtoi 4-vjeçaren nga rrëmbyesi: E ndoqëm me vrap me shokët, e arrestoi Policia pastaj

23/05/2020 - 13:49

Një e mitur 4-vjeçare u tentua që të rrëmbehej mbrëmjen e djeshme në qytetin e Korçës. Gjithçka u parandalua nga një i ri, i identifikuar si Xhoniel Qelemeni, i cili tregoi për mediet edhe si kishte ndodhur ngjarja.

Fillimisht ai u shpreh se kishte menduar që autori ishte i afërm i familjes, por pasi kishte pyetur të ëmën, kishte filluar që ta ndiqte me vrap deri sa e kishte kapur.

“Ishte nëna dhe vajza kaluan këtu në rrugë. Unë isha me dy shokë, po rrija tek bordurat, pashë një tip që kaloi këtu, i vajti të rrëmbente çupën. I thirrëm ne dhe ai u tremb, ne e ndoqëm me vrap. Nuk e njihja. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 09:20, e ndoqa me vrap. Më ndihmuan edhe shokët, e kapëm. Në ato momente ka ndaluar policia, rastisi. Nëna po thërriste, u tremb, u tromaks. Unë e pyeta njëherë para dhe pastaj e ndoqëm. Në ato momente vajza ishte e trembur. Në këtë lagje nuk kishte ndodhur më parë kjo gjë”, tha i riu.

Ngjarja ka ndodhur mbëmjen e djeshme, ku 18-vjeçari ka shkuar në lagjen nr.17 të qytetit dhe ka marrë me forcë të miturën nga duart e nënës, por fatmirësisht është kapur në kohë dhe është arrestuar nga Policia.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një sherr me sende të forta mes 4 personave ka ndodhur ditën e sotme në Sauk të Vjetër, e për pasojë kanë mbetur të plagosur dy vëllezër

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur ditën e sotme në Tiranë.

Rreth orës 11:00, 34-vjeçari Bledar Lazareni banues në Elbasan, dyshohet në gjendje të rënduar psikologjike, duke drejtuar mjetin tip “To

Operacioni Forca e Ligjit është ndalur këtë të martë në Kukës.

Policia ka arrestuar 2 drejtues mjetesh, të cilët shkaktuan dy aksidente, njëri prej të cilëve me pasojë 4 të plagosur. 

Një 25-vjeçare mbeti e plagosur në Mat pasi ka rënë aksidentalisht nga ura.

Policia ka goditur një tjetër rast të tentativës për trafikim të lëndëve narkotike.

Një sherr me sende të forta në Tiranë ka përfunduar me plagosjen e dy vëllezërve binjakë.

Detaje të reja mësohen rreth ngjarjes së zjarrit në një banesë në Durrës, ku për pasojë humbi jetën e moshuara Dashurie Koçi.

Një 20-vjeçar sirian u gjet i vdekur mëngjesin e sotëm pranë ish-hotel Vollgës në lagjen nr.1 të qytetit bregdetar.