I shpallur në kërkim ndërkombëtar, kapet shqiptari në Itali

12/07/2019 - 17:33

Një shqiptar është arrestuar në një hotel në Bango, të Italisë, tashmë pritet t’i nënshtrohet ekstradimit. Mediat fqinjë shkruajnë se shqiptari 38-vjeçar, emri i të cilit nuk është bërë i ditur është dënuar në Shqipëri me 5 vite burg, për vjedhje.

Shqiptari, natën e kaluar, u identifikua nga policia në një dhomë hoteli në Bagno dhe u shoqërua me komisariat për kontrollet e nevojshme. Pas shoqërimit, ai u identifikua dhe u zbulua se ai ishte kërkuar ndërkombëtar.

Më pas shqiptari u dërgua në burgun e Reggio Emilias në pritje të procedurave të ekstradimit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident është regjistruar në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në fshatin Podgorie.

Përfundon aventura e dy të arratisurve shqiptarë nga burgu i Cassandras në Halkidhiki.

Shërbimi Policor grek ka arritur të shkatërrojë një bandë të shqiptarëve që ka kryer një sërë vjedhjesh nëpër shtëpitë e banorëve në Myko

Shërbimet e Postës së Policisë Manëz, falë informacionit të qytetarëve dhe reagimit në kohë, kanë bërë të mundur kapjen dhe ar

Një shqiptar është vënë në pranga në Riccione, Itali. Arrestimi i 25-vjeçarit me inicialet O.

Nga kërkimet e pandërprera të Policisë, orët e para të mëngjesit, është gjetur i mbytur autori i dyshuar i vrasjes së bashkësh

Pasditen e sotme, në rrugën “Komuna e Parisit”, një shtetase e moshuar rreth 85 vjeçe, është rrëzuar vetë në rrugë.

Pasditen e sotme, 36-vjeçarja Hazbije Kuka u qëllua thikë nga bashkëshorti i saj Ardiani dhe humbi jetën, ndërkohë që autori i krimit u l

Pasditen e sotme, 36-vjeçarja Hazbije Kuka u qëllua thikë nga bashkëshorti i saj Ardiani dhe humbi jetën, ndërkohë që autori i krimit u l