I shpallur në kërkim, prangoset 26-vjeçari

13/09/2019 - 13:29

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim. Një 26- vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë për veprën penale "Përndjekje".

Nga Shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat, u kap dhe ndalua shtetasi A.M, 26 vjeç, banues në Burrel.

"Ky shtetas, është shpallur në kërkim nga Shërbimet e Komisariatit të Policië Mat, për veprën penale të "Përndjekjes", si dhe në ngarkim të tij,  Gjykata e Rrethit Gjyqësor Mat ka vendosur si masë sigurimi “Arrest në burg", për këtë vepër penale", njofton polica.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy vëllezër shqiptarë, 26 dhe 29 vjeç janë vënë në prangat e policisë për shkak se akuzohen për shpërndarje kokaine.

Të paktën 20 refugjatë afganë u gjetën nga policia sot ndërsa ecnin në këmbë përgjatë autostrades Vlorë -Fier.

Ky është momenti kur të arrestuarit e operacionit “Mezhgorani” dërgohen në Komisariatin e Policisë në Gjirokastër pas ndalimit nga polici

Shpërthen tubi i kaldajës në shkollën "Janaq Kilica" në qytetin e Fierit.

Policia e Shtetit ka arrestuar 30 persona sot në kuadër të operacionit policor të koduar “Mezhgorani” ku u arrestua edhe botuesi Henri Çi

Mëngjesin e të premtes, rreth orës 08:50, në qytetin e Laçit, një mjet me drejtues shtetasin E.Ll., 37 vjeç, ka aksidentuar këmbësoren, s

Një automjet ka shpërthyer gjatë orëve të vona të natës në fshatin Zgafnor të Njësisë Administrative Zall Herr.

Një shqiptar në Britaninë e Madhe, i cili është në burg për vjedhje në seri, është bërë lajm në mediat më të rëndësishme në vend, për shk