Identifikohet shqiptari që u gjet i vdekur në burgun grek

28/01/2019 - 09:03

Zbulohet identiteti i shqiptarit që u gjet i vdekur të dielën në burgun famëkeq të Koridhalosit, në Athinë.

Ai është 33-vjeçari Bandiol Tusha, i cili u gjet i pajetë në dhomën e tij të qelisë, në zonën E të burgut.

Burime nga policia greke, thonë se në trupin e shqiptarit nuk janë konstatuar shenja dhune dhe dyshohet se vdekja ka ardhur nga përdorimi i drogës në doza të mëdha.

Shqiptari mbahej në burg me akuza për përfshirje në trafikun e drogës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një person ka humbur jetën si pasojë e një zjarri që ka rënë në një fabrikë në kryeqytet.

Është zbardhur identiteti i personit që u plagos gjatë mbrëmjes në autostradën Lezhë-Miloti pranë një lokali.

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar këtë mbrëmje në Lezhë. Dyshohet se një person ka mbetur i plagosur.

Policia e Shtetit njofton se vijojnë kontrollet e vazhdueshme për zbatimin e masave anticovid.

Vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020.

Policia e Tiranës ka vënë në pranga drejtuesin e mjetit që u përfshi në aksident një ditë më parë me një të vdekur dhe një të plagosur te

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur këtë mëngjes në Lushnje. Policia bën me dije se viktima ka mbetur shtetasi N.R. 53 vjeç.

Një shqiptar në Greqi akuzohet për një krim të rëndë kundër një pronari hoteli. Mediat greke raportojnë se pronari i hotelit është gjetur

Policia ka arrestuar autorin e plagosjes së 43-vjeçarit Hilë Gjini, mëngjesin e sotëm në Lezhë.