Igor Kacaj arrestohet për vrasje për gjakmarrje në Itali

18/10/2014 - 20:30

DURRËS, 18 tetor 2014-  Një histori sherri midis dy familjeve shqiptare transferohet në Itali, ku kanë emigruar anëtarët e dy familjeve. Kjo histori deri tani ka njohur dy episode të përgjakshme me të shtëna armësh e me të plagosur.

Në  22 tetor, 2013 Alban Kola, 29 vjec dhe Alban Nikolaj, 35 vjec i bënë atentat Igor Kacajt, 36 vjec, ndërsapo shkonte në punë. E qëllojnë tre herë me pistoletë, por e kapin vetëm dy plumba. Dy atentatorët u arrestuan brenda ditës nga karabinierët.

Në orët e para të 7 korrikut 2014 Alban Nikolaj, që kishte dalë nga burgu, po ktheje në shtëpi, kur mbi të qëllohet me cifte me sacme për derra duke e plagosur mjaft  rëndë në gjoks dhe në bark. Karabinieria arrestoi për këtë antentat dy vëllezër Bletmir Ftoni, 24 vjeç dhe Roland Ftoni, 26 vjeç.

Mëngjesin e së premtes 17 tetor 2014 karabinierët arrestuan Igor Kacajn, viktimën e atentatit të parë. Viktori kishte dhënë urdhër për atentatin e dytë duke u dhënë njëkohësisht vëllezërve Ftoni armën e gjahut, me të cilën kryen atentatin. Igori nuk mendonte se ishte zbuluar roli i vet në atentatin e fundit, kështu që nuk ishte larguar nga Italia dhe vazhdonte të bënte një jetë normale në qytet. Karabinieria me arrestimin e fundit shpreson të ketë bllokuar këtë spirale krimesh tipike për gjakmarrjen shqiptare.

/gj.th. agjencia e lajmeve "Dyrrah"/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia ndërhyn për të parandaluar një konflikt mes disa personave në Shkozet të Durrësit.

Ish-trajneri i Kombëtares për femra dhe ish-portieri i Vllaznisë Armir Grima, i cili u arrestua si anëtar i grupit Bajri është shpallur i

Policia e Shkodrës ka arrestuar një person të dyshuar si autorin e vrasjes së 55-vjeçarit Lazër Arraj, një ditë më parë në Dukagjin.

Një 26-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, i cili ishte në kërkim për vjedhje me dhunë.

Gjykata e Apelit Vlorë ka lënë në burg Mihal Kokëdhimën, i cili u bë i njohur pas sherrit me turistët spanjoll të cilët i terrorizoi duke

Qëlloi në ajër me armë zjarri, banorët lajmëruan Policinë në 112.

Është gjendur në banesë pa shenja jete një 30-vjeçar nga Ksamili. Kanë qenë familjarët, të cilët kanë gjetur në banesë të vdekur Ervis Or

Katër persona raportohet se janë plagosur si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të hëne.

Policia prangos një shtetas me qëllim ekstradimi drejt Italisë.

Një vrasje me armë zjarri ka ndodhur mesditën e sotme në Malësinë e Shoshit në Shkodër.