IKMT kallëzim penal për katër zyrtarë, shpërdoruan detyrën

11/08/2020 - 15:20

KMT kallëzon penalisht për “shpërdorim detyre” katër zyrtarë të Bashkisë së Himarës. Bëhet fjalë për kryeinspektorin dhe tre inspektorë të IMT, Himarë.

Të kallëzuarit janë Renato Hodaj, kryeinspektor i IMT, Himare; Melseid Nelaj, inspektor, Erion Zenelaj, inspektor dhe Dhimiter Balaj, inspektor.

Pas kontrollit në terren, IKMT ka vërejtur se të kallëzuarit nuk kanë kryer detyrat dhe detyrimet sipas ligjeve në fuqi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia Kufitare vijon të kryejë kontrolle të shtuara në kufirin e gjelbër me Greqinë, për të parandaluar dhe goditur krimet ndërkufitare

Një i ri ka mbetur i plagosur pasi u godit me thikë nga dy bashkëmoshatarë të tij.

Arrestohet një shofer i dehur nga blutë e Durrësit.

Iu merrte rrjetat e peshkimit disa peshkatarëve, policia e zbulon rastin pas denoncimit dhe arreston një person nga Durrësi.

Një pikë servisi mjetesh është përfshirë nga flakët në Elbasan.

Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e së premtes në zonën e Xibrakës.

Një mjek ka humbur jetën në një aksident të ndodhur këtë të premte në aksin rrugor Lezhë-Shkodër.

Policia e Shtetit njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masa administrative 844 qytetarë që janë konstatuar pa maska mbro

Një person është gjetur i pajetë në një objekt të braktisur në kryeqytet.

U kap duke qarkulluar me armë zjarri në qytet, vihet në pranga një 31-vjeçar në Korçë.