Interpol Tirana ekstradon nga Franca shqiptarin vrasës, përcjell një tjetër për Itali

19/01/2019 - 21:34

Dy persona të akuzuar për krime kundër personit janë ekstraduar gjatë 24 orëve të fundit nga Interpol Tirana.

Interpol Tirana ekstradoi drejt Italisë, shtetasin në kërkim ndërkombëtar A.Rr., 23 vjeç, banues në Shkodër.

Gjykata e Cuneo-s, Itali, ka lëshuar urdhrin e arrestit me burg për veprat penale “Vrasja dhe vrasja e mbetur në tentativë” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të zjarrit".

Gjithashtu, Interpol Tirana ekstradoi nga Franca, shtetasin K.S., 29 vjeç, banues në Tiranë, pasi Gjykata e Apelit Tiranë e ka dënuar me 6 vjet burg për veprën penale "Vrasje me dashje e mbetur në tentativë".

Interpol Tirana vijon punën në bashkëpunim të ngushtë me homologët për identifikimin dhe kapjen e personave të shallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpoli.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Atentati që ndodhi mesditën e sotme në Vlorë, ku u vranë dy persona dhe një i tretë u plagos, tronditi qytetin.

Një 45-vjeçar shqiptar u gjet i vdekur dje pasdite pranë një sheshi lojërash në fshatin Agios Athanasios të Selanikut.

Një aksident është shënuar pak minuta më parë në qytetin e Durrësit.

Banorët e lagjes “Uji i Ftohtë” në Vlorë janë terrorizuar nga të shtënat e shumta ku për pasojë mbetën të vrarë dy persona dhe u plagos n

Një gomone e fuqishme është zbuluar nga policia pak pas mesditës së sotme në grykëderdhjen e Vjosës.

Armando Sulejmani, shtetasi që mbëti i plagosur sot gjatë atentatit në zonën e “Ujit të ftohtë” në Vlorë është një emër i njohur, pasi re

Policia e Lezhës ka proceduar penalisht një 50-vjeçar pasi ka publikuar foto armësh dhe ka bërë thirrje publike për veprime të dhunshme p

Qyteti i Vlorës është tronditur mesditën e sotme pas një atentati mafioz ku dy persona kanë humbur jetën ndërsa një i tretë është plagosu

Policia e Elbasanit ka identifikuar dhe ndaluar drejtuesin e mjetit që përplasi për vdekje një këmbësor më 13 shkurt në aksin rrugor Elba

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 15 protestuesit të cilët morën pjesë dje në tubimin e dhunshëm të opozitës.