Ishte me COVID e donte të shkonte në Greqi, procedohet dhe gjobitet në Kakavijë 65-vjeçari

27/11/2020 - 14:01

Një 65-vjeçar është proceduar dhe gjobitur nga Policia, pasi është kapur në pikën kufitare të Kakavijës, me test pozitiv për COVID.

Policia bën me dije se ky person nuk kishte zbatuar rregullat kundër pandemisë, pasi ishte konfirmuar me koronavirus dhe donte të udhëtonte drejt Greqisë.                            

“U referuan materialet hetimore në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për shtetasin V. Ll., 65 vjeç, banues në fshatin Lumas, Elbasan, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në vijën e dytë në PKK Kakavijë, pas kontrollit të dokumentit të PCR ka rezultuar pozitiv me SARS – COV 2, sipas analizave të një laboratori në një klinikë private”, njofton Policia.

Po ashtu bëhet me dije se për këtë person është vendosur edhe masa administrative në vlerën 700.000 Lekë./t

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 58-vjeçar në Tiranë ka përfunduar në prangat e policisë.

Një ditë pas aksidentit me pasoja tragjike në rrugën “Njazi Meka” në Tiranë, policia njofton arrestimin e drejtuesit të mjetit që i mori

Tentoi të kalonte kufirin me dokumente të dyshuara si të falsifikuara, arrestohet në flagrancë 39-vjeçari në portin e Durrësit.

Detaje të reja dalin në dritë nga zhdukja e biznesmenit italian Davide Pecorelli.

Një person ka gjetur vdekjen në Pogradec, pasi shtëpia e tij është përfshirë nga zjarri.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në Itali. 

Personi që kishte marrë me qira mjetin ‘Skoda Fabia” që u gjet e djegur në vendin e quajtur ‘Kodra e Bardhë’ në Pukë, është një gjyqtar s

Katër anëtarë të familjes Avdijaj, nga Kosova por me qëndrim në Zvicër humbën jetën si pasojë e një aksidenti mbrëmjen e së enjtes në Rru

Një ngjarje e rëndë është shënuar gjatë mesditës së sotme në Tiranë. Një aksident tragjik i ka marrë jetën një 10-vjeçareje.