Ishte nervoz, shqiptari kapet me kokainë

15/07/2019 - 16:39

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi u kap me kokainë në një dyqan në qendër të Traversetolo.

Mediat fqinje raportojnë se gjatë patrullimit në orët e mbrëmjes, policia ka vënë re një shtetas, i cili dukej nervoz.

Efektivët kanë ndaluar shqiptarin dhe gjatë kontrollit i gjeti dhe sekuestroi 75 gram kokainë e ndarë në 11 doza dhe 120 euro para të gatshme.

Ndërsa pas kontrollit në shtëpi shqiptarit,  i cili rezultonte i rregullt në zonë dhe jetonte në shtëpi me familjen e tij, iu gjet një tjetër 5 gramësh kokainë dhe materiale paketimi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Është dorëzuar në Policinë e Tiranës autori i vrasjes së ndodhur mbrëmjen e së hënës te "Astiri", Noel Dishi.

Një 34- vjeçar me inicialet F.T, është arrestuar sot në Tiranë pasi vodhi në një automjet në zonën e ‘Komunës së Parisit’ dy telefona ‘Ip

Një 40-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në një aksident tragjik të ndodhur në qytetin e Selanikut në Greqi.

Një automjet që qarkullonte me shpejtësi tej normave të lejuara, është përfshirë në një aksident, i cili fatmirësisht nuk ka shkaktuar vi

Policia në Vlorë ka arrestuar 4 persona, 3 prej të cilëve ishin shpallur në kërkim.

Dy persona kanë rënë në prangat e bluve të Durrësit, një 28-vjeçar i dehur në timon dhe një 55-vjeçar i dënuar për dhunë në familje.

Specialistët për hetimin e trafiqeve dhe narkotikëve në Drejtorinë Vendore Durrës, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe go

Vladimir Gjuta është lënë në burg nga Gjykata e Tiranës për dhunë dhe plagosjen e kushëririt të tij.  Ky i fundit me shenja të dukshme ng

Dy të rinj janë arrestuar ditën e sotme, pasi u janë gjetur kartëmonedha të falsifikuara.

Tre të rinj raportohet se kanë mbetur të plagosur si pasojë e një aksidenti të ndodhur në hyrje të qytetit të Librazhdit.