Itali, 8 vjet burg për pedofilin Julian Hasa

06/05/2015 - 13:37

6 maj 2015 -Gjykata e Ankonës nëpërmjet procedurës së gjykimit të shkurtuar dënoi Julian Hasën 40 vjeç, me 8 vjet burg.

Juliani u dënua për prostitucion me të mitur, dhunë seksuale edhe me të mitur 14-vjeçarë dhe korrupsion seksual. Gjykata vendosi që pas kryerjes së dënimit, Hasa të dëbohet nga Italia për në Shqipëri.

Juliani në verën e vitit 2014 në qytezën e Fanos kishte abuzuar seksualisht me të paktën 8 të mitur të moshave nga 13-18 vjeç. Ai pasi njihej me të miturit në rrjetet sociale, i ftonte në një pyll afër qytezës së Fanos dhe i dehte me vodka e më pas kryente marrëdhënie seksuale me fëmijët. Në disa raste i paguante me pak euro ose me ndonjë paketë cigare.

/Gj.Th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një shpërthim i fuqishëm tritoli është dëgjuar këtë mbrëmje, në qytetin e Vlorës.

Një sherr me sende të forta ka ndodhur në Krujë mes dy personash, R.D, dhe A.C. Ata janë goditur me sende të forta në Krujë.

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, karabinierët në Frosinone të Italisë arrestuan 23 persona si të dyshuar të përfshirë në një rrjet t

Një makinë policie ka dalë nga rruga dhe për pasojë kanë mbetur të lënduar dy efektivë policie në Lezhë.

Grabitet një prej pikave të dhënies së kredive "Kredo.al" në Korçë në lagjen nr. 7.

Policia ka arrestuar në flagrancë një elektricist të OSHEE Tepelenë.

Arrestohen në flagrancë dy persona me banim në Korçë, pasi në makinë iu gjetën 30 kg hashash.

Policia italiane në orët e para të mëngjesit të sotëm kanë ekzekutuar një operacion antidrogë, i cili ka çuar në shkatërrimin e një grupi

Një i ri është vetëplagosur me armë zjarri në Kurbin, dhe më pas është arrestuar nga policia për armëmbajtje pa leje.

Një godinë disakatëshe mori flakë në zonën e Komunës së Parisit në Tiranë.