Itali: Arratiset nga shtëpia adoleshentja shqiptare

07/12/2014 - 21:08

7 Nëntor 2014 - Mediat italiane raportojnë se Laura Gjinesha vetëm 14 vjece ka dy ditë, që është zhdukur.

Bashkë me Laurën është zhdukur edhe i dashuri i saj (fidanzatino), 16 vjecari Alex Brighenti. Laura është nxënëse e vitit të parë në Liceun artistik të qytezës së Montemurlos.

 Dy adoleshentët banojnë në qytezën e Vajanos dhe të San Miniatos po në Provincën e Pratos.  U bënë thuajse dy ditë, që celularët e dy adoleshentëve janë të fikur. Për herë të fundit celularët kanë qenë ndezur në Bolonja, 86 Km. larg qytezës së Vajanos.

Krahas policisë dhe karabinierëve në kërkim të ciftit italo-shqiptar janë vënë familjarët, sidomos motra e madhe, që ka bërë apel në facebook për gjetjen e Laurës, të afërmit, miqtë e shokët.

Janë bërë lajmërime në rrjetet sociale si edhe në mediat elektronike dhe në ato të shkruara (print). Janë bërë publike fotot e dy adoleshentëve duke shpresuar se persona, që mund t’i kenë parë, mund të japin informacione të vlefshme për gjetjen e ciftit të zhdukur pa lënë gjurmë.

/Gj.Th. Agjencia e lajmeve Dyrrah/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shefi i stacionit të Policisë në Fushë-Arrëz, Izmir Duraku i arrestuar për përdhunim të një të miture jetime në 2015-n, është liruar.

Një sherr masiv ka ndodhur sot mes dy familjeve në Berat ku shkak për zënkën e tyre është bërë toka me ullinj, e si pasojë kanë mbetur të

Një 20-vjeçar i identifikuar si Dash Gashi nga Kukësi, ka mbetur i plagosur rëndë me armë zjarri në një atentat në lindje të Londrës.

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 45-vjeçar i kërkuar pasi tentoi të trafikonte drejt Italisë 18 klandestinë.

Policia e Tiranës ka arrestuar 6 persona dhe ka sekuestruar 37.5 kg kanabis sativa.

Vijon kontrolli masiv i territorit, për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve

Sonte ne mbrëmje, Drejtoria e Hetimit e SHÇBA-së, në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër ka ndaluar shefin e Stacionit

Një pedalon ka mbetur i bllokuar në det, në zonën e Porto Romanos, në Durrës, ndërsa nuk dihet ende sa persona ka brenda.

Një sherr mes disa të rinjve ka ndodhur në zonën e ish-Bllokut. Në video shihet teksa një grup djemsh goditen me karrige, tavolina dhe sh

Një 44-vjeçar ka rënë në prangat e policisë për shkak se ishte i shpallur në kërkim për disa vepra penale.