Itali, arrestohet Klodian Merkaj për drogë

11/03/2015 - 15:15

11 mars 2015 - Klodian Merkaj i datëlindjes 1983 u arrestua nga policia e Lukës (Lucca), sepse kishte për të kryer edhe 3 vite burg për drogë. Pas arrestimit ai u dërgua në burgun San Giorgio. Merkaj kishte disa precedentë penalë për drogë. Klodiani ishte arrestuar në vitin 2007 dhe 2009 për shpërndarje droge. Në 14 prill 2012 ai u arrestua nga policia me 500 gramë kokainë.

Në këtë rast Merkaj, teksa po përpiqej të arratisej, përplasi me makinën e vet një autopatrullë të policisë duke plagosur dy policë dhe makina e policisë shkoi për skrap.

/Gj.Th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Shtetit ka publikuar emrat dhe fotot e 5 personave më të kërkuar në Shqipëri nga 50 në total.

Dy të rinj nga Fushë-Kruja janë vënë në prangat e policisë së Tiranës mbrëmjen e të martës.

Një 54-vjeçar, B.L banues në Dragushë të Lezhës është arrestuar nga policia për shkak se ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bas

Persona ende të paidentifikuar nga ana e policisë kanë vjedhur gjatë natës një nga bizneset më të njohura në qytetin e Librazhdit.

Policia identifikon viktimën që humbi jetën mbrëmjen e së martës, pasi ra nga një ndertese në Currila.

Një person ka rënë nga lartësia dhe ka gjetur vdekjen në Durrës. Viktima rezulton roje i një pallati në ndërtim e sipër.

Dy të shumëkërkuar janë ekstraduar nga Italia në Shqipëri pasi janë të dyshuar për vrasje dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Specialistët për Hetimin e krimit në Komisariatin e Policisë Nr.

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në qytetin e Korçës, ku një person i identifikuar si Dashnor Osmani është goditur me sëpat

Policia e Shtetit ka zbardhur ngjarjen e pengmarrjes së 49-vjeçarit Jak Prenga.