Itali, Elio dhe Dardani arrestohen me 5 kg kokainë

13/03/2015 - 19:04

13 mars 2015 - Policia italiane vetëm sot bëri publike hollësitë e arrestimit më 9 mars  të dy shqiptrëve për drogë në Milano.

Elio Mema, 31 vjeç pa leje qëndrimi në Itali dhe Dardan Lushakaj, 29 vjeç me precedentë të vegjël penalë u arrestuan nga skuadra e lëvizshme e policisë së Milanos. Ata u kapën pranë garazhit, ku në makinë kishin fshehur 5 kile kokainë të ardhur nga Holanda.

Policët civilë në fillim arrestuan Elion, që po largohej nga garazhi dhe më pas prangosën edhe Dardanin brenda në garazh.

Ky operacion antidrogë pati një anë të vecantë, se i gjithë aksioni i policisë për arrestimin e dy korrierëve të drogës u filmua nga kamera e sigurisë së garazhit. Për më shumë hollësi ndiqni filmimin e arrestimit të bërë publik nga policia italiane.

http://www.alessandrianews.it/web-tv/index.php?id=3500

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Shtetit ka publikuar emrat dhe fotot e 5 personave më të kërkuar në Shqipëri nga 50 në total.

Dy të rinj nga Fushë-Kruja janë vënë në prangat e policisë së Tiranës mbrëmjen e të martës.

Një 54-vjeçar, B.L banues në Dragushë të Lezhës është arrestuar nga policia për shkak se ushtronte dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bas

Persona ende të paidentifikuar nga ana e policisë kanë vjedhur gjatë natës një nga bizneset më të njohura në qytetin e Librazhdit.

Policia identifikon viktimën që humbi jetën mbrëmjen e së martës, pasi ra nga një ndertese në Currila.

Një person ka rënë nga lartësia dhe ka gjetur vdekjen në Durrës. Viktima rezulton roje i një pallati në ndërtim e sipër.

Dy të shumëkërkuar janë ekstraduar nga Italia në Shqipëri pasi janë të dyshuar për vrasje dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Specialistët për Hetimin e krimit në Komisariatin e Policisë Nr.

Një ngjarje e rëndë raportohet të ketë ndodhur në qytetin e Korçës, ku një person i identifikuar si Dashnor Osmani është goditur me sëpat

Policia e Shtetit ka zbardhur ngjarjen e pengmarrjes së 49-vjeçarit Jak Prenga.