Itali, shqiptari kërcënon me thikën e bukës gruan dhe rreh tre vajzat

12/07/2019 - 14:48

Një 53-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi ka ushtruar dhunë prej 17 vitesh mbi gruan e tij dhe tre vajzat.

Gruaja me shtetësi angleze është shprehur se gjithçka nisi me një shuplakë, por më pas ka vazhduar në dhunë edhe ndaj vajzave e në fund e ka kërcënuar bashkëshorten me thikën e bukës.

Ai i ka quajtur vajzat fajtore pse po mbronin të ëmën.

Viktimat janë transportuar me urgjencë në spitalin e Cremas dhe mjekët raportuan për plagë të shumta rrahjeje intensive prej 5 ditësh.

53-vjeçari ka vite që jeton në Soresina dhe bashkëshortja është me origjinë nga Mbretëria e Bashkuar. Vajzat janë në një moshë madhore, përkatësisht 24, 22 dhe 21 vjeç.

Ende nuk është dhënë një vendim për dënimin e shqiptarit dhunues.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një person është paraqitur ne spitalin rajonal të Korçës, me dëmtime në kokë.

Tre banditë shqiptarë sulmuar oficerët e Agjencisë Kombëtare kundër Krimit  gjatë një sulmi pasi u kapën duke furnizuar kokainë me vlerën

Prokuroria siguron prova të reja për Redjan Rrajën, i arrestuar pas atentatit ndaj makinës së Prokurorit Arjan Ndoji.

Tentativa për të kontrabanduar tre shqiptarë në Britaninë e Madhe i ka kushtuar shtrenjtë një 53-vjeçareje angleze.

Shpërndanin në doza të vogla droga të forta, policia e Elbasanit arreston dy vëllezërit.

Një punonjës i Bashkisë së Belshit ndodhet në hetim pasi akuzohet për veprën penale “Falsifikim i vulave, stampave ose formularëve”, pasi

Dy apartamente banimi, dy llogari bankare dhe një automjet Volkswagen janë sekuestruar nga Seksioni për Hetimin e Krimit Ekonomik e Finan

Policia greke është vënë pas një 35-vjeçari shqiptar, i cili kishte hequr byzylykun e sigurisë, pasi ishte përfshirë në një rast të vjedh

Një shtetase 51-vjeçare është arrestuar në flagrancë nga policia në Elbasan, pasi me mjetin e saj tip ‘Fiat’ është përplasur në aksin rru

Një makinë është djegur gjatë orëve të mbrëmjes, në lagjen “15 Tetori”, para Bashkisë së qytetit të Vlorës.