Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Iu gjetën armë dhe mbi 300 kg drogë, arrestohet i riu shqiptar në Itali

05/03/2021 - 19:26

Policia italiane ka vendosur në pranga një 35-vjeçar shqiptar dhe një 23-vjeçar me origjinë ukrainase. Sipas mediave të huaja, policia i ka gjetur atyre 320 kilogramë drogë.

Policia kishte kohë që ishte vënë në ndjekje të dy shtetasve të huaj dhe në një moment, vuri re një furgon të dyshimtë që qëndronte i parkuar prapa një qendre tregtare. Pas një kontrolli të mjetit, ku iu gjet një sasi e vogël droge, shqiptari dhe ukrainasi u arrestuan.

Kontrollet më pas u shtrinë në banesën e tyre në Firence, ku iu gjetën 320 kilogramë drogë dhe një sasi e vogël kokaine. Po ashtu, policia sekuestroi disa armë zjarri, të tipit pistoletë.

Armët dyshohet se i përkisnin shqiptarit. Ndërkaq, policia ka bërë të mundur arrestimin e 35-vjeçarit dhe të riut ukrainas dhe mbi to rëndon akuza e trafikimit të lëndëve narkotike dhe armëmbajtes pa leje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kundërshtoi me dhunë punonjësit e policisë të cilët ndërhynë për të parandaluar përshkallëzimin e një konflikti të çastit, vihet në prang

Garazhi i një pallati në Tiranë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm. Policia e kryeqytetit bën me dije se forcat e rendit dhe zj

Një sherr mes femrave, ku është përfshirë edhe një mashkull, është regjistruar paraditen e sotme në Durrës, në zonën e Currilave.

200 kg kokainë dyshohet se janë gjetur në kointeinerin e bllokuar në Durrës. 

Një konteiner është bllokuar në portin e Durrësit, Dyshohet se brenda tij ka lëndë narkotike.

Policia ka dhënë informacion zyrtar në lidhje me sekuestrimin arsenalit të armëve të gjetur në dy baza të tjera të grupeve kriminale.

Një ngjarje e rëndë është regjistruar ditën e sotme në Kavajë.

Policia e Pukës ka arrestuar një person dhe proceduar penalisht drejtuesin e një subjekti politik, pasi sipas uniformave blu, hartonin li

Efektivët e policisë Krujë kanë arrestuan në flagrancë shtetasit F. L., 22 vjeç, banues në Kukës dhe M. C.

Policia e Beratit ka arrestuar në flagrancë një 47-vjeçar të identifikuar me iniciale T.C. Bëhet me dije se 47-vjeçari akuzohet se ka god