Julinda Mbrica gjen vdekjen në një aksident rrugor në Itali

27/10/2014 - 12:28

DURRËS, 27 tetor 2014– Të dielën, rreth orës 12:00 përgjatë autostradës A26 në lartësinë e Sesto Calende 2 motra shqiptare u aksidentuan dhe fatkeqësisht, njëra prej tyre humbi jetën. Në këtë aksident fatal, gjeti vdekjen shqiptarja Julinda Mbrica 36 vjeç që jetonte në zonën e Lodignano-s. Në vendngjarje u shfaqën menjëherë oficerëve e Polstradës,  zjarrfikësit, policët e trafikut, dhe ndihma e shpejtë që mbërritën me ambulancë dhe helikopter shpëtim. Mbetet ende për t'u sqaruar nga policia shkaku i përplasjes,e cila përfshiu vetëm një makinë, ku udhëtonte viktima, së bashku me motrën e saj. Makina po ecte në drejtim të Gravellona Toce, kur krejt papritmas është përplasur dhe ka nisur të rrotullohet disa herë.

Për 36-vjeçaren tashmë ishte tepër vonë, nuk mund të bëhej më asgjë; pasi ka ndërruar jetë  menjëherë. Ndërsa e motra, që ndonëse i shpëtoi vdekjes është në gjendje të rëndë u transportua me helikopter në spitalin e Circolo di Varese.

/gj.th. agjencia e lajmeve “Dyrrah”/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 47-vjeçar i ka dhënë fund jetës duke u vetëhedhur nga kati i 4-të i banesës  në të cilën jetonte.

Një aksion i madh kundër trafikut të lëndëve narkotike është duke u zhvilluar në këto momente në fshatin Progër të Peqinit.

Një përplasje mes disa të dënuarve në burgun e Rrogozhinës, ka lënë të plagosur rëndë Bajram Myftaraj.

Krenar Shehaj, është emri i 41-vjeçarit, me banesë në San Benedetto, i cili akuzohet për djegien e një numëri të madh makinash policie në

Një përplasje mes të dënuarve ka ndodhur në burgun e Rrogozhinës.

Policia e Korçës ka identifikuar personin që dha alarmin fals për bombë në makinën e gjyqtarit, Markeliano Kuqo.

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 40-vjeçar, ndërsa është proceduar në gjendje të lirë djali i tij 17 vjeç.

Një aksident automobilistik ka ndodhur pak më parë në rrugën paralel me portin, në Durrës.

Një aksident është shënuar ditën e sotme në aksin Elbasan-Metalugji, nga ku mësohet se janë plagosur katër persona.

Policia greke ka arrestuar ditën e sotme dy persona me rrezikshmëri të lartë shoqërore, të cilët dyshohen si autorë të shtatë grabitjeve