'Ka çrregullime mendore'/ Fjalët e fundit që djali i tha nënës para se të mbyste në gjumë gruan

25/03/2019 - 14:23

Elvin Hysa 32 vjeç, para dy ditësh mbyti gruan e tij 31-vjeçare Gurie Hysa me të cilën ka tre fëmijë. Pranë mesnatës, pak para se të flinin ata kanë pasur debate të forta në dhomën e tyre mbi dyshimet e burrit se gruaja e tradhtonte, ndërsa më pas 32-vjeçari e mbyti në gjymë.

Pas ngjarjes, nëna e autorit ka folur në një intervistë për Report Tv. Sanije Hysa shprehet për Report Tv, se i biri kishte çrregullime mendore dhe trajtohej me ilaçe.

Sipas saj, çifti prej kohësh kishte konflikte, pasi autori dyshonte se e shoqja e tradhtonte dhe për këtë konflikt ishte në dijeni edhe familja. Çifti jetonte në kushte shumë të vështira ekonomike, në një shtëpi thuajse të rrënuar, ndërsa janë prindër të tre fëmijëve.

Burimi: Shqiptarja.com

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje tronditëse ka ndodhur sot në Kakavijë, ku prej ditësh qytetarët shqiptarë po presin në radhë për të kaluar kufirin.

Policia e Durrësit njofton se ka arrestuar në flagrancë një 37-vjeçar kosovar, pasi tentoi të kalojë kufirin në mënyrë të paligjshme.

Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Fushë-Krujë.

Një 21-vjeçar shqiptar është arrestuar, pasi në makinën që udhëtonte iu gjetën 4 kilogramë kokainë.

Familja Reçi nga Gjorica e Bulqizës është terrorizuar pak minuta më parë, pasi një person ka gjuajtur në ajër me armë zjarri të dyshuar a

Policia e Durrësit njofton se forcat blu kanë shpëtuar një 25-vjeçar, i cili po rrezikonte të mbytej në plazhin e Currilave.

Policia e Qarkut Durrës njofton se ka ndëshkuar me masë administrative 1 milion lekë, 3 pronarë subjektesh dhe me mbyllje të aktivitetit

Një tjetër ngjarje e rëndë raportohet nga Durrësi, ku një i ri 28-vjeçar është vetëvarur në banesën e tij.

Finalizohet me sukses operacioni policor "Stojani"

Goditet një tjetër rast i kultivimit të bimëve narkotike.

Një 40-vjeçar nga Tirana është arrestuar nga policia e Elbasanit, pasi është kapur duke transportuar 34 shtetas sirianë, për të kaluar ku