Kamion me drogë drejt Italisë, ekstradohet 31-vjeçari në kërkim ndërkombëtar

13/10/2019 - 15:00

Një 31-vjeçar i kërkuar nga autoritetet shqiptare, është ekstraduar në vendin tonë nga Franca. 31-vjeçari me iniciale J.B. banues në Vlorë, akuzohet për trafik droge, grup i strukturuar kriminal dhe pjesëmarrje në organizata kriminale.

Ndaj tij është vendosur masa e sigurisë arrest në burg në mungesë nga Gjykata e Krimeve të Rënda në vitin 2017. 31-vjeçari u kap në Francë pas shpalljes në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Tirana.

31-vjeçari, në bashkëpunim me persona të tjerë, dyshohet se është autori i trafikimit në Itali të një sasie lënde narkotike kanabis e ngarkuar në një kamion me paletë druri, e cila është bllokuar dhe sekuestruar në Itali.

Për trafikimin e lëndës narkotike, J. B., ka vepruar në bashkëpunim të veçantë në kuadër të grupit të strukturuar kriminal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia ka proceduar penalisht adminitratorin e një televizioni pasi ushtronte aktivitetin e paligjshëm të piraterisë duke fshehur të ard

Zbulohet e arrestohet në flagrancë hajduti i biçikletave në Durrës, që bëri kërdinë gjatë 4 muajve të fundit në qytet.

Një 31-vjeçar nga Durrësi ka rënë në prangat e policisë së Beratit ndërsa një 36-vjeçar është shpallur në kërkim.

Një shqiptar është arrestuar nga policia në Madrid, pasi ishte shpallur në kërkim nga autoritetet holandeze për përfshirje në një rrjet n

Operacioni nga Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan dhe Forcat Speciale RENEA kanë finalizuar operacionin "Shënkoll" për goditjen e vepri

Vijon operacion për parandalimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies ndihmë, me qëllim kalimin e paligjshëm të kufi

Goditet një tjetër rast i veprimtarisë kriminale në fushën e dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, ku

Një 63-vjeçar me iniciale I.I. është arrestuar në Gjirokastër pasi në banesën e tij u gjet dhe u sekuestrua një arsenal armësh.

Zbardhet ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit të datës 04.06.2020, ku mbeti i plagosur me armë zjarri shtetasi V. K.

Një krim i rëndë u shënua mbrëmë që përfundoi me vrasjen e dy vëllezërve nga Kruja.