Kanoste me armë njerëzit, kapet i shpalluri në kërkim

12/08/2019 - 13:20

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim, bie në prangat e Policisë një 42-vjeçar për veprat penale "Mbajtja pa leje e armëve luftarake" dhe "Kanosja".

Nga Shërbimet e Komisariatit të Policisë Bulqizë, në orët e para të mëngjesit është kapur dhe ndaluar në qytetin e Bulqizës, shtetasi: B.O., 42 vjeç, banues në Laç.

Ky shtetas më datë 24.04.2018, në fshatin Mishter, Klos, ka kanosur me armë shtetasin A.H. (i cili në 2018-n ka vrarë veten).

Në ngarkim të këtij shtetasi, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Mat ka vendosur si masë sigurimi "Arrest në burg", për veprat penale të "Mbajtja pa leje e armëve luftarake" dhe "Kanosja".

Gjithashtu po në ngarkim të këtij shtetasi, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Kurbin, ka vendosur si masë sigurimi "Arrest në burg", për të njëjtat vepra penale, pasi më datë 03.08.2019, në aksin rrugor Milot-Laç, ka kanosur me armë një shtetas, duke i dëmtuar gomat e automjetit.

Materialet do t'i kalojnë Prokurorisë Dibër veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Aksidenti i rëndë që ndodhi mesnatën e së dielës në Petritoli, Itali, ku humbi jetën një 10-vjeçar shqiptar ka tronditur komunitetin e zo

Mbrëmjen e sotme, rreth orës 19:30, në Sukth, Durrës, një mjet me drejtuese shtetasen L.H., është përplasur me një mjet tip "Volkswagen",

Policia e Sarandës ka shpallur në kërkim 24-vjeçarin Kosta Kaca.

Është ndarë nga jeta ditën e sotme 57-vjeçarja Adelina Rizvani, mami në maternitetin e Sarandës.

Në kohën kur drejtësia ende nuk e ka thënë fjalën e saj për Bledar Jambellin që akuzohet si urdhërues i vrasjes së Artan Cukut, familjarë

Vijon puna për evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Forca e posaçme "Shigjetat" kanë goditur një tjetër rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve.

Një person në Lushnjë është arrestuar në flagrancë dhe një tjetër është shpallur në kërkim, pasi nën kërcënimin e një mjeti prerës i kanë

Një 60-vjeçar nga Saranda është kapur në pikën kufitare të Kakavijës nga inspektori i ISHSH-së Gjirokastër, teksa kërkonte të kalonte në

Arrestohen në flagrancë në Durrës 2 drejtues mjetesh, njëri prej të cilëve i dehur, ndërsa tjetri pa leje drejtimi.