Kapen 108 kg marijuanë në kufi, 20-vjeçari e kishte marrë te një grup kriminal

24/01/2020 - 13:33

Një ngarkesë prej 108 kg marijuanë është kapur në kufirin greko-shqiptar, saktësisht mes Kakavijës dhe zonës së Kallpaqit në Greqi.

Ngarkesa u gjet brenda një automjeti të braktisur i cili po ndiqej nga Policia, por ishte një 20-vjeçar i cili la makinën dhe tani është shpallur në kërkim.

Nga hetimet rezultoi se ngarkesa ishte marrë nga shtëpia e një 52-vjeçari në Konicë, afër kufirit me Greqinë dhe nga kontrollet u gjetën në atë banesë rreth 38 kilogram marijuanë.

Droga dyshohet që droga është marrë 4 ditë më parë, më 20 janar në kufirin e gjelbër shqiptaro-grek nga një grup kriminal i cili merret me trafikun e drogës Shqipëri-Greqi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tjetër plagosje me thikë në Durrës. Policia njofton se një 60-vjeçar është paraqitur në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Policia ka arrestuar një 66-vjeçar banues në Palokastër, Gjirokastër, pasi më 18 shtator ai dhunoi të moshuarën Pina Qamo, fqinjen e tij.

Një 14-vjeçar është arrestuar në flagrancë në zbatim të Planit të Masave në të gjithë qarkun e Durrësit, për parandalimin dhe goditjen e

Një 21-vjeçar shqiptar është qëlluar me armë orët e para të mëngjesit të sotme në Kallithea të Athinës.

Krahas përmbytjeve në disa qytete të vendit, moti i keq sot ka shkaktuar edhe rrëshqitje të gurëve në Vlorë duke plagosur një punonjës 51

Policia e Tiranës ka goditur një rast në fushën e falsifikimit të dokumenteve dhe kontrabandës me mallra për të cilat paguhet akcizë.

Arrest me burg u dha për 61-vjeçarin që u arrestua në Shkodër pasi akuzohet se tentoi të përplaste qëllimisht me makinë gruan e kushëriri

Shqiptari, ndaj të cilit disa ditë më parë u bë një atentat, ka humbur jetën për shkak të plagëve të marra.

Policia e Tiranës ka arrestuar tre persona, të cilët ishin shpallur në kërkim për plagosje të rëndë me dashje.

Një 44-vjeçar është arrestuar në Elbasan pasi 10 vite më parë ishte dënuar në Itali nga Gjykata e Torinos me 6.8 vite burg për trafik dro