Kapen 23 emigrantë të paligjshëm, disa jo në gjendje të mirë shëndetësore

06/12/2018 - 14:34

Policia Kufitare në Kapshticë ka kapur 23 emigrantë të paligjshëm. Burime nga policia bëjnë të ditur se 10 shtetas sirianë janë kapur në fshatin Trestenik të Devollit, ndërsa pjesa tjetër janë kapur në dalje të fshatit Vërnik.

Bëhet fjalë për 16 sirianë, 4 afganë dhe 2 marokenë. Disa prej tyre kanë qenë në gjendje jo të mirë shëndetësore.

Ata kanë marrë mjekim në spitalin e Bilishtit dhe më pas i janë marrë edhe deklarimet e tyre në drejtorinë e kufirit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një person është vetëplagosur me armë zjarri rreth orës 16:20 në Velipojë.

Një aksident i rëndë është shënuar në aksin e rrugës kombëtare Elbasan –Tiranë, ndërsa raportohet se dy persona kanë mbetur të plagosur.

Gjykata e Sarandës dha sot masën e sigurisë "detyrim paraqitje" për policin grek, Marios Gogolos, i cili u arrestur gjatë ditës së djeshm

Suzana Hasula, vjeç 23 nga Arapaj e Durrësit, nënë e një fëmijë 6 muajsh është zhdukur në rrethana misterioze mbrëmjen e shkuar.

Në Gjykatën e Sarandës ka nisur seanca për masën e sigurisë ndaj policit grek të arrestuar gjatë ditës së djeshme nga policia e Sarandës,

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e shkuar në lagjen "Isa Boletini" të qytetit të Vlorës, ku një 40-vjeçar ka tentuar të djegë dy f

Policia italiane ka arrestuar një 21-vjeçar shqiptar, pasi po tentonte të hynte në vend pas kthimit nga Shqipëria.

Autoritetet shqiptare arrestuan të shtunën në Sarandë një efektiv të policisë greke, i cili do të shkonte në fshatin Bularat të Gjirokast

Një aksident i rëndë ka ndodhur orët e pasdites së sotme në Vlorë, në fshatin Babicë.

Sherri në të cilin kanë mbetur të përfshirë një ditë më parë dy banorë të Durrësit ka degjeneruar deri në pikën, ku të dy personat i kanë