Kapen dy shqiptarë me gjysmë ton drogë

Postuar: 20/03/2017 - 20:25

Policia greke ka vënë në pranga dy shqiptarë, të cilët transportonin gjysmë ton drogë. Të arrestuarit janë një 53 dhe një 26 – vjeçar.

Ata u ndaluan në orët e para të mëngjesit në afërsi të Konicës, teksa transportonin drogën me një automjet rulotë, që e kishin marrë me qira.

Policia e Janinës sekuestroi në total 530 kilogramë kanabis, që dyshohet se e kishte prejardhjen nga Shqipëria. Droga ishte e ndarë në 180 pako, të cilat do t’i shpërndanin në Athinë.

Policia u sekuestroi dy shqiptarëve edhe një shumë prej 170 eurosh dhe tre telefona celularë. Sipas prokurorisë, të arrestuarit janë pjesë e një grupi të strukturuar të trafikimit të drogës./ABC News

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një krim i rëndë brenda familjes ka ndodhur sot në fshatin Karpen të Kavajës, ku burri ka vrarë gruan e tij.

Vijon puna për kapjen e shtetasve të shpallur në kërkim.

Një shqiptar i dënuar dhe i shpallur në kërkim nga Interpol Tirana është arrestuar në Greqi.

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur në orën 01:05 të natës në një biznes në Krujë, në fshatin Zezë të Niklës.

   Një aksident i rëndë ka ndodhur pak minuta më parë në zonën e Unazës së re në Tiranë.

Një grua shqiptare me banim në Romë është dhunuar, persekutuar e kërcënuar deri me vrasje nga ana e një 57-vjeçar italian me të cilin kis

Zhdukja pa lënë gjurmë e dy motrave binjake 16-vjeçare, ka ngritur në këmbë policinë.

Një gjykatë britanike dënoi tre persona, dy kinezë dhe një shqiptar për pastrim parash.

Pas vetëvrasjes së njoftuar të të burgosurit 20-vjeçar Florian Kodra, burime për Syri.net thonë se SHKB e burgjeve ka zbarkuar në Lezhë,

Policia e Shtetit ka reaguar pas publikimit të lajmit për lirimin e një prej të arrestuarve në goditjen e parë të operacionit kombëtar “F