Kapen dy valixhe me drogë në kufirin greko-shqiptar

16/05/2019 - 14:46

Sekuestrohen mbi 26 kg marijuanë në kufirin greko-shqiptar. Operacioni policor u zhvillua në Kallpaq, në aksin Kakavijë-Janinë.

Policia greke ka ndaluar mjetin që drejtohej nga një grek 56-vjeçar dhe ka sekuestruar brenda tij 3 pako me 26 kg 600 gramë marijuanë, të cilat ishin ngarkuar në kufirin e gjelbër.

Në pranga ra drejtuesi i mjetit, ndërkohe që u sekuestruan 2 celularë, 250 euro dhe një pajisje GPS.

Prej fillimit të vitit, policia greke ka sekuestruar rreth 3.8 tonë marijuanë që vinte nga Shqipëria.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë është shënuar sot në Vlorë, ku një 45-vjeçar është vetëdjegur në banesë.

Dy persona me banim në Durrës kanë rënë në prangat e Policisë së Sarandës pasi akuzohen për vjedhje.

Një 32-vjeçar është nxjerrë nga plazhi i Spillesë në gjendje të rëndë, ndërsa ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

Dy shqiptarë kanë humbur jetën në një aksident tragjik në Itali mëngjesin e të shtunës.

Është publikuar videoja e momentit të dhunimit të turistëve spanjollë nga pronari i restorantit në Porto Palermo të Himarë, Mihal Kokëdhi

Policia e Shkodrës ka sekuestruar një sasi prej 60 kilogramë kanabis në fshatin Lisen.

Posedonte në banesë municione luftarake pa leje, arrestohet në flagrancë nga Policia poseduesi i tyre.

Zjarr në katin e katërt të një godine pesë katëshe në qendër të Durrësit, shpëtohet mrekullisht i moshuari.

Goditet një rast i shpërndarjes së lëndëve narkotike, e ndarë në doza gati për shitje.

Shpërndante lëndë narkotike në doza të vogla, vihet në pranga nga policia poseduesi i tyre.