Kapet 36-vjeçari nga Durrësi, i dënuar për drogë

10/09/2019 - 11:47

Kapet një shtetas në kërkim i dënuar me 4 vite e 8 muaj burg për veprën penale "Prodhim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike".

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në vijim të punës së tyre për kapjen dhe vënien para drejtësisë të personave të shpallur në kërkim kanë bërë të mundur kapjen e shtetasit R.Gj., 36 vjeç, banues në Durrës.

Gjykata e Apelit Durrës e ka  dënuar me 4 vite e 8 muaj burg për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike".

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një person ra në prangat e bluve të Durrësit pasi Policia Kufitare në port gjeti dhe sekuestroi 11 kg heroinë në makinën e tij.

Një 49-vjeçar është arrestuar nga Policia e Lezhës, pasi gjatë kontrollit në banesën e tij iu sekuestrua një sasi prej 6 kg 185 gr lëndë

Zbardhet ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit në Dibër, ku si pasojë e një konflikti të çastit, u plagos me sende të forta dhe h

Një 21-vjeçar shqiptar është vrarë në Britaninë e Madhe.

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Kuç.

Një tjetër rast që operonte në fushën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve është goditur sot nga policia në Korc

Arrestohet nga policia një person në Durrës, i akuzuar për veprën penale" Vjedhja me dhunë".

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një person pasi akuzohet për veprën penale "Plagosja e rëndë me dashje".

Një 46-vjeçar i shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit është ndaluar nga Specialistët për Krimet në Stacionin e Policisë Plazh, të cil

Arrestohet në flagrancë në Durrës një 45-vjeçar, pasi po drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mbante me vete edhe armë pa leje.