Kapet autori që aksidentoi për vdekje shqiptarin në Itali

22/01/2020 - 11:57

Policia italiane ka arrestuar autorin e akisdentit që i shkaktoi vdekjen shqiptarit Franko Gjinaj. Në pranga ka përfunduar një 34-vjeçar italian banues në qytezën Giaveno.

Ngjarja ndodhi natën e 19 janarit në rrugën provinciale të Torinos që lidh komunat Orbassabo e Stupinigi ku 36-vjeçari shqiptar u përplas për vdekje nga një automjet i cili u largua pa u ndalur e pa dhënë ndihmën e parë.

Telekamerat rrugore zbardhën se automjeti që aksidentoi shqiptarin ishte i tipit Wolkswagen i bardhë, stema e të cilit u gjet në vendngjarje.

Autoritetet italiane kanë arrestuar 34 vjeçarin italian pasi kanë identifikuar automjetin Wolkswagen të cilin e kishe çuar për ta riparuar te mekaniku duke u justifikuar se kishte aksidentuar një kaproll.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Tiranës ka arrestuar dy të rinj, pasi kanë kundërshtuar dhe fyer punonjësit policor.

Policia e Tiranës arrestoi një shtetas, i cili kishte shkelur urdhrin e mbrojtjes për dhunë fizike ndaj bashkëshortes dhe fëmijëve.

Në lidhje me aksidentin e ndodhur mbrëmjen e djeshme, në aksin rrugor Korçë-Gramsh, në fshatin Çekrez, në përfundim të veprimeve te para

Policia e Shtetit ka publikuar fotot dhe emrat e tre personave të tjerë të kërkuar për vrasje, të cilët janë objekt i punës së Njësisë së

Policia e Tiranës ka arrestuar në flagrancë dy të rinj të cilët vodhën me dhunë 1 shtetas të huaj.

Shkatërruan stolat e stadiumit “Air Albania” dhe hodhën sende të forta në fushë gjatë dy ndjeshje të futbollit më datë 21 e 22 shkurt, vi

Në lokal me pistoletë me vete, arrestohet në flagrancë një i ri në Durrës.

Policia rrugore ka vijuar kontrollet gjatë natës së kaluar në disa pika në kryeqytet.

Një aksident me vdekje ka ndodhur mbrëmjen e sotme në fshatin Çekrez të Gramshit ku dy persona kanë vdekur dhe tetë të tjerë janë plagosu

Një 37- vjeçar shqiptar është qëlluar me plumb në kokë në rrugën Kerasuntos të lagjes Egaleo në Athinë të Greqisë.