Kapet djali problematik që ecte me pushkë në mes të qytetit

17/04/2015 - 12:08

Foto ilustruese

17 prill 2015 - Një 25-vjeçar nga Pogradeci ka shkaktuar panik te qytetarët, pasi orët e para të mëngjesit të sotëm lëvizte i armatosur në mes të qytetit.

Maksin Beci i veshur me një pardesy të gjatë, fshihte poshtë saj një armë zjarri tip pushke 20 model 56, ndërsa ende nuk dihet qëllimi i lëvizjes tij i armatosur.

Kanë qenë qytetarët ata të cilët kanë njoftuar policinë për këtë rast. Pas disa minutash, policia ka mundur të neutralizojë të riun dhe të finalizojë arrestimin e tij.

Maksin Beci njihet si një njeri problematik në këtë qytet, ndërsa gjatë kontrollit në banesë iu gjet edhe një armë zjarri tip kallashnikov.

/Shqiptarja.com/

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata shtyn për në nëntor shqyrtimin e dosjes së ish-prokurorit Adriatik Llallës, i cili akuzohet për veprën penale të refuzimit për de

Një 23- vjeçar ka rënë në prangat e policisë për shkak se akuzohet se ka ngacmuar seksualisht kushërirën e tij.

Gjykata e Apelit dha dje masën thjesht detyrim paraqitje për Agim Kajmakun.

Finalizohet operacioni i koduar "SHOCK", i zhvilluar nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore e Policisë Tiranë, i cil

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.

Një tjetër person i shpallur në kërkim ndërkombëtar arrestohet nga Policia e Shtetit.

Tre persona janë vënë në pranga në dy raste të ndryshme në qarkun e Korçës, të cilët transportonin emigrantë të paligjshëm nga Lindja e M

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin:

Tregtonin celularë dhe aksesorë të ndryshëm te sheshi "Pranvera", policia procedohen penalisht 4 shtetas, për veprat penale "Fshehja e të

Një makinë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e djeshme (8 korrik) në rrugën e Llogarasë.