Kapet durrsaku i grupit kriminal në kërkim ndërkombëtar, i dënuar 15 vjet në Itali

15/05/2019 - 08:47

Arrestohet një person nga Durrësi, me qëllim ekstradimi drejt Italisë, i dënuar me 15 vjet burgim për kryerjen e veprave penale “Grup kriminal me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike”. 

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në bashkëpunim me Interpol Tirana dhe me Zyrën e Interforcës të Policisë italiane, pas informacioneve të marra dhe një pune të mirë organizuar, arrestuan përkohësisht me qëllim ekstradimi drejt Italisë shtetasin shqiptar të shpallur në kërkim ndërkombëtar:

• K.P., 51 vjeç, banues në lagjen nr.1, Durrës

Shtetasi K. P.,  ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritetet Gjyqësore në Itali, bazuar në Urdhër Arrestin në datë 08.03.2019, për kryerjen e veprave penale “Grup kriminal me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike”, pasi është dënuar me 15 vjet burgim.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës për veprime të mëtejshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident është shënuar mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Gjirokastër-Tepelenë, ku dy automjete janë përplasur me njëra-tjetrën.

Një bandë shqiptarësh që shpërndanin kokainë në Londër është dënuar me 33 vite burg.

Policia italiane ka sekuestruar rreth 4 kilogramë heroinë në komunën e Massa dhe Carrara në Itali.

Shpërthimi i një bombole me hidrogjen në bodrumin e një argjendarie në zonën e ish-Bllokut la 4 të plagosur dhe krijoi panik te qytetarët

Një aksident rrugor është regjistruar vetëm pak minuta më parë në rrugën e re, paralel me portin.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë, ku një 40-vjeçar është hedhur nga pallati duke gjetur vdekjen.

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar nga policia italiane, pasi u kap me kokainë në një dyqan në qendër të Traversetolo.

Finalizohet operacioni policor “Ndëshkimi”, për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e kultivimit të bimëve narkoitke.

Katër persona mbetën të lënduar ditën e sotme, pas shpërthimit të një bombole gazi në zonën e ish-Bllokut.

Gjykata e Shkodrës ka caktuar masën e sigurisë “arrest me burg” për shtetasin Artan Koçeku, i arrestuar pak ditë më parë, pasi ishte në k