Kapet i kërkuari ndërkombëtar për trafik droge

31/05/2019 - 10:25

Një 36-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Italia, është arrestuar në Vlorë gjatë një aksioni policor. Në pranga ka rënë i dyshuari me iniciale R.K., ndaj të cilit ka urdhër arresti të lëshuar në vitin 2018 nga Gjykata e Breshias në Itali.

Pas informacioneve që policia kishte marrë në rrugë operative, 36-vjeçari nga Fieri u kap në një lokal në lagjen “Pavarësia” të Vlorës.

Ai akuzohet për pjesëmarrje në organizatë kriminale me qëllim trafikun e lëndëve narkotike e kryer në bashkëpunim, vepër penale që dënohet deri në 20 vite burgim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një aksident i rëndë automobilistik ka ndodhur mbrëmjen e sotme në rrugën Korçë-Bilisht, në afërsi të fshatit Kuç.

Një tjetër rast që operonte në fushën e prodhimit dhe shitjes së narkotikëve është goditur sot nga policia në Korc

Arrestohet nga policia një person në Durrës, i akuzuar për veprën penale" Vjedhja me dhunë".

Policia e Durrësit ka arrestuar në flagrancë një person pasi akuzohet për veprën penale "Plagosja e rëndë me dashje".

Një 46-vjeçar i shpallur në kërkim nga Policia e Durrësit është ndaluar nga Specialistët për Krimet në Stacionin e Policisë Plazh, të cil

Arrestohet në flagrancë në Durrës një 45-vjeçar, pasi po drejtonte mjetin në gjendje të dehur dhe mbante me vete edhe armë pa leje.

Shtyhet seanca gjyqësore për Arbër Çekajn, të akuzuarin kryesor për trafikun e 613 kg kokainë nga Kolumbia në Shqipëri.

Dalin detajet nga aksidenti i rëndë qe ndodhi paraditen e së dielës në Rrugën e Kombit, pranë fshatit Gëziq, ku një 13-vjeçare ka humbur

Një aksident me 2 të plagosur është regjistruar mbrëmjen e sotme tek Shkëmbi i Kavajës,

Për vrasjen e ish-policit Santiago Malko, është ndaluar 39- vjeçari Blendi Teta, pasi akuzohet se ka penguar zbardhjen e së vërtetës si e