Kapet në Kakavijë shqiptari, i dënuar për përdhunim e joshje fëmijësh

09/10/2019 - 08:36

Kapet në tentativë për të hyrë në Shqipëri, përmes Kakavijës, një shqiptar i kërkuar për përdhunim. Mediet greke raportojnë se shqiptari 49-vjeçar ishte cilësuar i rrezikshëm, pasi ishte  dënuar për përdhunim dhe joshje të fëmijëve, por ishte ende i lirë.

Në kufi ai është zbuluar nga kontrolli i të dhënave të tij dhe policia verifikoi se bëhej fjalë pikërisht për personin që ishte arratisur.

Mësohet se ai priste gjykimin nga Apeli, pasi ishte dënuar me nëntë vite e një muaj burg për përdhunim dhe joshje të fëmijëve.

Ndërkohë që më herët, Gjykata Penale e Thebës e kishte dënuar me burg për armëmbajtje pa leje.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas arrestimit të Astrit Thaçit, 27-vjeçarit nga Durrësi, i cili kreu grabitje me armë në Elbasan, Tiranë dhe Durrës, dy persona të tjerë

Furgoni i Drejtorisë së Burgjeve është përfshirë në një aksident mëngjesin e sotëm, dhe për pasojë një polic ka mbetur i lënduar.

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Itali, ku një shqiptar ka mbetur i vrarë si pasojë e goditjeve me thikë.

Kapet një drejtues mjeti në Durrës, i dehur në timon, i cili kishte përplasur makinën e tij tip "Renault" me një "BMW".

Specialistët për hetimin e trafiqeve dhe narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, në vijim të punës për evidentimin dhe para

Specialistët për hetimin e krimeve në Komisariatin e Policisë Durrës ndaluan një shtetas sirian, i akuzuar për vjedhje.

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen është regjistruar mbrëmjen e sotme në Malësi të Madhe.

Një aksident zinxhir është regjistruar pasditen e kësaj të diele në autostradën Tiranë- Durrës, ku janë përfshirë tre automjete, fatmirës

Një 24-vjeçar shqiptar ka humbur jetën në Michigan, SHBA, si pasojë e një aksidenti automobilistik. Ngjarja ka ndodhur ditën e djeshme, n

14 shkurti do të shenjonte një tragjedi në fshatin Ostren të Madh të Bulqizës, ku një nënë dhe dy fëmijët e saj do të humbnin jetën, e nd