Kapet tjetër gomone në Adriatik, drogë me vlerë 3 mln euro

11/10/2018 - 10:50

Policia italiane ka kapur një tjetër gomone me drogë në ujërat e Adriatikut, në vijim të luftës kundër trafikut të drogës.

Guardia di Finanza italiane në bashkëpunim me rojen bregdetare të Barit kanë ndaluar një gomone të dyshimtë që po lundronte nga ujërat ndërkombëtare drejt brigjeve italiane.

Kontrolli i imtësishëm i gomones çoi në sekuestrimin e  352 kg marijuanë e ndarë në 222 pako. Droga e kapur mund t’i sillte organizatave kriminale një vlerë përfitimi prej mbi 3 milionë euro, shkruajnë mediat italiane.

Në pranga është vënë skafisti, një 41-vjeçar italian banues në qytetin e Lecces. Operacioni është kryer në bashkëpunim me repartin e Financës italiane pozicionuar në portin e Durrësit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Tiranës ka vënë në pranga tre persona ndërsa kanë verifikuar dhe kontrolluar 129 persona dhe 77 mjete.

Gjatë kontrollit fizik që efektivët e policisë së Durrësit kanë ushtruar tek një 27-vjeçar, atij i është gjetur një thikë.

Karabinierët e Catania-s kanë vënë në pranga një shqiptar, i cili kishte fshehur 84 kg marijuanë në banesën e tij në Tremestieri Etneo.

Një aksident automobilistik ku janë përfshirë një “Benz” dhe një autobus është regjistruar pak minuta më parë në hyrje të qytetit të Durr

Shpërthimi i një bombole gazi të një automjeti, ka plagosur një shqiptar në Itali. Incidenti ndodhi në vendin e tij të punës në Ancona.

Gjendet një fuoristradë e qëlluar me breshëri plumbash dhe me njolla gjaku, pranë shinave të trenit në fshatin Shtoj i Vjetër, në Shkodër

Pasi ish-i dashuri i saj Rexhep Rraja u la sërish në burg, nga jashtë Gjykatës Xhisiela Maloku ku kishte shkuar për ta mbështetur, ka bër

Policia e Dibrës ka arritur të parandalojë në kohë përshkallëzimin e një konflikti mes 4 të rinjve.

Tre persona janë arrestuar në Elbasan gjatë një operacioni të policisë të koduar “Sezoni”.

Rexhep Rraja, djali i deputetit të PS-së, Rrahman Rraja përballet sot me Apelin.