Kapja e hajdutit të Palasës, arrestohet edhe bashkëpunëtori, ja vjedhjet për të cilat akuzohen

18/10/2020 - 15:06

Zbardhen vjedhjet e ndodhura kohët e fundit në fshatin Palasë, Himarë.

Vihen në pranga dy shtetas të cilët në bashkëpunim me njëri-tjetrin kanë kryer 6 vjedhje në fshatin Palasë si dhe sekuestrohen sende të ndryshme të vjedhura nga këta dy shtetas.

Strukturat e Komisariatit të Policisë Himarë, në bashkëpunim me forcën e posaçme "Shqiponjat" dhe Forcën Operacionale të Drejtorisë Vendore të Policisë Vlorë, bazuar dhe në informacione të marra në rrugë operative, kapën dhe ndaluan shtetasin e shpallur në kërkim Bledar Çunaj, 31 vjeç, banues në Orikum, Vlorë, pasi Gjykata e Rrethit Gjyqësor Vlorë, më datë 17.09.2019, i ka caktuar masën e sigurisë "Arrest në burg", për kryerjen e veprës penale “Vjedhja”.

Në vazhdimësi të veprimeve hetimore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Himarë kapën dhe ndaluan edhe shtetasin Pilo Gjikokaj, 48 vjeç, banues në fshatin Palasë, Himarë, pasi këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin dyshohen si autorë të vjedhjeve në disa banesa në fshatrat Palasë dhe Dhërmi në Himarë, konkretisht:

-Më datë 08.07.2019, në fshatin Dhërmi, Himarë, dyshohet se i kanë vjedhur rreth 4.000 lekë dhe disa sende personale shtetases K. R.;

-Më datë 02.10.2020, në fshatin Palasë, Himarë, dyshohet se i kanë vjedhur 20.000 lekë shtetases K. K.;

-Më datë 06.10.2020, në fshatin Palasë, Himarë, dyshohet se i kanë vjedhur 7.000 lekë, 50 euro dhe një pasaportë biometrike greke shtetases V. K.;

-Më datë 06.10.2020, në fshatin Palasë, Himarë, dyshohet se i kanë vjedhur një çantë me rroba personale me dëm ekonomik rreth 10.000 lekë, shtetases M. Th.;

-Më datë 06.10.2020, në fshatin Palasë, Himarë, dyshohet se i kanë vjedhur vjedhur 1.000 lekë shtetasit A.P.;

-Më datë 15.10.2020, në fshatin Palasë, Himarë, dyshohet se i kanë vjedhur 5.000 lekë, një orë dore, një unazë floriri dhe një byzylyk dore shtetases A. B.;

Vijon puna për dokumentimin e plotë të vjedhjeve të ndodhura në rrethin e Himarës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një person, i ri në moshë i veshur me bluzë sportive ngjyrë gri dhe mban një maskë të zezë.

Një vajzë e re 23-vjeçare ka humbur jetën në një aksident tragjik të ndodhur mbrëmjen e sotme në autostradën Vlorë-Fier, pranë vendit të

Ervin Nelaj, kreu i Kadastrës së Beratit, është arrestuar me kërkesë të Prokurorisë së Posaçme, pasi akuzohet për korrupsion.

Një gjykatë në Gjermani dënoi me 7 vjet burg një person për anëtarësim në grupin militant të Shtetit Islamik .

Policia greke ka arrestuar një person në lidhje me vrasjen e shqiptarit Mario Metaj mbrëmjen e djeshme në vendin e njohur si kryqëzimi i

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri mesditën e sotme në Vlorë.

Goditet në Durrës një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.

Policia ka proceduar penalisht për shkak të moshës 3 persona.

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin "Klienti", i cili ka çuar në prangosjen e dy personave, posedues dhe shpërndarës të lëndës na

Mediat greke raportojnë se ka ndërruar jetë 27-vjeçari shqiptar, Mario Mataj, i cili u plagos pasditen e djeshme me armë zjarri në Patra.