Kërcënoi me thikë babanë, arrestohet 26-vjeçari

26/10/2020 - 10:19

Një 26-vjeçar është arrestuar nga Policia e Elbasanit, pasi ka kërcënuar me thikë babanë dhe e ka kërcënuar se do e vriste.

Uniformat blu bëjnë me dije se kanë arrestuar këtë mëngjes shtetasin B.H. 26 vjeç, pasi ka dhunuar babanë në banesë:

“Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan, arrestuan në flagrancë shtetasin: B.H., 26 vjeç, banues në Elbasan, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike si dhe ka kanosur me mjet të mprehtë thikë babanë e tij”.

Po këtë mëngjes në Elbasan ka rënë në pranga P.L., 33 vjeç, pasi ka qenë në kërkim për vjedhje dhe E.Nj., 26 vjeç, pasi u kap duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një e moshuar ka humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në aksin rrugor Milot-Rrëshen, mbrëmjen e së enjtes.

Një i burgosur shqiptar është masakruar në një burg grek nga bashkatdhetarë të tij.

Mbrëmjen e sotme, në orën 18:05, në lagjen nr.16, Durrës, është gjetur në banesë, dyshohet i vetvrarë me armë zjarri (pistoletë), shtetas

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Lezhë, ku një 52-vjeçare është vetëhedhur nga kati i dytë i banesës së saj dhe për pasojë ka ndërru

Policia e Elbasanit ka sekuestruar 4 kilogram e 215 gramë lëndë narkotike e dyshuar heroinë dhe një sasi  kanabis.

Policia Kufitare në Rinas, në vijim të punës për parandalimin e azilkërkimit dhe braktisjen e fëmijëve në vendet e BE-së, ka proceduar pe

Goditet një tjetër rast i shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla në Durrës, sekuestrohen 11 doza me heroinë dhe një sasi paras

Një ditë më parë në Elbasan një person u plagos pas një sherri për motive të dobëta.

Një ngjarje e rëndë tronditi Zvicrën në vitin 2018, kur një shqiptar nga Maqedonia e Veriut vrau gjyshen e tij dhe më pas i preu kokën me

Policia e Vlorës ka vënë në pranga një 30-vjeçar, i cili prej kohësh ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, me qëllim ekstradimi drejt It