Kërkuan rivlerësim mase, gjykata rrëzon kërkesën e Shullazit dhe grupit

21/01/2020 - 14:14

Gjykata ka rrëzuar kërkesën e Shullazit dhe grupit për rivlerësim të masës së sigurisë, pas mbylljes së Krimeve të Rënda.

Duke qenë se gjykata e Krimeve të Renda është mbyllur dhe tani është formuar gjykata kundër krimit dhe korrupsionit të organizuar, grupi kërkoi rivlerësimin e masës.

Pra për efekt të mbylljes se Gjykatës së Krimeve të Rënda do duhej që brenda dhjetë ditësh të ishte rivlerësuar nga gjykata e re masa ndaj Shullazit dhe katër të tjerëve.

Sipas palës paditëse, mes të cilëve bëjnë pjesë edhe Blerim Shullazi dhe të tjerët, masa ka rënë përsa kohë sipas tyre qëndrojnë në paraburgim me masë të shpallur nga ish gjykata për krimet e rënda. Por gjykata e Apelit kundër krimit dhe Korrupsionit nuk ishte e këtij mendimi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 23- vjeçar ka rënë në prangat e policisë për shkak se akuzohet se ka ngacmuar seksualisht kushërirën e tij.

Gjykata e Apelit dha dje masën thjesht detyrim paraqitje për Agim Kajmakun.

Finalizohet operacioni i koduar "SHOCK", i zhvilluar nga Sektori për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore e Policisë Tiranë, i cil

Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020, vijon pa ndërprerë Operacioni Forca e Ligjit.

Një tjetër person i shpallur në kërkim ndërkombëtar arrestohet nga Policia e Shtetit.

Tre persona janë vënë në pranga në dy raste të ndryshme në qarkun e Korçës, të cilët transportonin emigrantë të paligjshëm nga Lindja e M

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin:

Tregtonin celularë dhe aksesorë të ndryshëm te sheshi "Pranvera", policia procedohen penalisht 4 shtetas, për veprat penale "Fshehja e të

Një makinë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e djeshme (8 korrik) në rrugën e Llogarasë.

Policia britanike në bashkëpunim me atë franceze dhe belge ka kryer qindra arrestime, midis të cilëve edhe 6 shqiptarë, të cilët akuzohen