Kishte fshehur 3 mln euro drogë në motorin e frigoriferit, kapet shqiptari (EMRI)

12/07/2019 - 16:11

Policia italiane ka vënë në pranga shqiptarin Emiliano Keci 39 vjeç pasi në banesën e tij janë gjetur rreth 18 kg kokainë, 8 kg hashash, 4 kg marijuanë e 10 gramë heroinë.

Droga e sekuestruare cila u gjet e fshehur në motorrin e frigoriferit për përdorim shtëpiak, kap vlerën e 3 milionë eurove.

Në banesë u gjetën dhe 3 armë: një pistoletë Berreta e kalibrit 6.35, një pistoletë e fabrikkmit rus e tipit Tokarev kalibër 7,62 e një  tjetër armë zjarri.

Shqiptari prej 2 javësh kishte marrë me qera një banesë në komunën Seriate në provincën e Bergamos dhe lëvizjet e shumta të personave të dyshimtë kanë çuar policinë italiane në kontrollin e 39-vjeçarit dhe të banesës së tij.

Autoritetet italiane kanë nisur hetimin mbi prejardhjen e lëndës narkotike të sekuestruar e për zbardhjen bashkëpunëtorëve të shqiptarit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Përfundon aventura e dy të arratisurve shqiptarë nga burgu i Cassandras në Halkidhiki.

Shërbimi Policor grek ka arritur të shkatërrojë një bandë të shqiptarëve që ka kryer një sërë vjedhjesh nëpër shtëpitë e banorëve në Myko

Shërbimet e Postës së Policisë Manëz, falë informacionit të qytetarëve dhe reagimit në kohë, kanë bërë të mundur kapjen dhe ar

Një shqiptar është vënë në pranga në Riccione, Itali. Arrestimi i 25-vjeçarit me inicialet O.

Nga kërkimet e pandërprera të Policisë, orët e para të mëngjesit, është gjetur i mbytur autori i dyshuar i vrasjes së bashkësh

Pasditen e sotme, në rrugën “Komuna e Parisit”, një shtetase e moshuar rreth 85 vjeçe, është rrëzuar vetë në rrugë.

Pasditen e sotme, 36-vjeçarja Hazbije Kuka u qëllua thikë nga bashkëshorti i saj Ardiani dhe humbi jetën, ndërkohë që autori i krimit u l

Pasditen e sotme, 36-vjeçarja Hazbije Kuka u qëllua thikë nga bashkëshorti i saj Ardiani dhe humbi jetën, ndërkohë që autori i krimit u l

Një 73-vjeçar nga Vlora është arrestuar ditën e sotme në Tiranë nën akuzën për kryerjen e veprave të turpshme në publik.