Kokainë, marijuanë, armë e 120 mijë euro, arrestohen 2 kushërinjtë

23/05/2019 - 18:01

Autoritetet italiane kanë arritur të vënë në pranga dy shqiptarë, përkatësisht 24 dhe 35 vjeç, me inicialet N. F. dhe X.G, kushërinj mes tyre, pasi ju është gjetur një sasi e konsiderueshme lënde narkotike e llojit marijuanë dhe kokainë, si dhe 120 mijë euro.

Mediet italiane raportojnë se dy shqiptarët banonin në Ravena të Italisë, ndërsa u janë sekuestruar 16 kg marijuanë, rreth 6 kg kokainë si dhe 120 mijë euro. Mësohet se 35-vjeçari ishte i dëbuar nga autoritetet italiane, por pasi kishte ndryshuar mbiemrin pas martesës, ishte kthyer sërish.

Po ashtu, mediet italiane shkruajnë se paratë dhe droga e sekuestruar janë gjetur të ndara në makinë dhe në banesën e tyre. Ka qenë mosjustifikimi i parave që u janë gjetur në makinë, ajo që ka shtyrë policinë që të kontrollojë në banesën e tyre, ku përpos drogës dhe parave, policia kishte gjetur edhe armë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi me një vajzë shqiptare vetëm 2 vjeçe.

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Fier, me protagonistë disa persona me lidhje gjaku me njëri –tjetrin.

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që ndodhi mbrëmjen e vonë të së shtunës në fshatin Zezë të Krujës.

Një aksident i rëndë ka ndodhur me pasojë vdekje ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në rrugën Pogradec-Korçë.

Ka ndërruar jetë në spital Shpresa Baka, e cila u qëllua me armë mbrëmjen e së shtunës në Fushë-Krujë.

Pas shoqërimit të 9 punonjësve të Kadastrës Durrës, një ditë më parë në Drejtorinë e Policisë, mësohet se njëri prej të shoqëruarve është

Thyen masën e sigurisë "Arrest shtëpie" dhe më pas konfliktohet për motive të dobëta me shoferin e autobusit të një linje urbani duke e g

Policia ka arrestuar dy persona në Elbasan pasi transportonin lëndën narkotike në drejtim të Maqedonisë së Veriut.

Policia e Shkodrës ka finalizuar operacionin e koduar "Brebulla", për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e kultivimit të bimëve narko

Një 41-vjeçare në fshatin Pojan të Maliqit i ka dhënë fund jetës duke u vetëhelmuar.