Kokainë mes patateve të ngrira nga Holanda në Shqipëri, në pranga 2 shqiptarë

15/05/2019 - 13:39

Gjatë kontrolleve në doganën e portit të Barit në automjetin e dy shqiptarëve që vinin nga Holanda me destinacion Shqipërinë, u gjetën rreth 7 kg kokainë e mbi 150 mijë euro cash. Kështu ranë në pranga dy kamionistë shqiptarë 30 e 44 vjeç, nën akuzën e trafikut ndërkombëtar të drogës. 

Kamioni transportonte patate të ngrira nga Holanda në Shqipëri e tranzitonte përmes portit të Barit. Lënda narkotike së bashku me paratë ishin fshehur në një vend të modifikuar enkas në kabinën e shoferit. 

Kokaina ishte e konfeksionuar në 6 pako, ndërsa paratë cash ishin në bankonota në prerje 20 e 50 euroshe.

Dy shtetasit shqiptarë janë vënë në pranga e janë në dispozicion të autoriteteve gjyqësore italiane në burgun e Barit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Persona ende të paidentifikuar kanë vjedhur një banesë. Ngjarja ka ndodhur gjatë natës në fshatin Turan të Tepelenës.

Një 31-vjeçar është arrestuar nga policia kufitare, pasi dyshohet se udhëtonte me mjet identiteti grek të falsifikuara.

Të burgosurit shqiptarë dhe ata pakistanezë janë përfshirë në një konflikt në burgun e Chania-s në Kretë, ku si pasojë tre persona kanë m

Policia greke ka goditur një bandë shqiptare që kryenin vjedhje në banesat në ishullin turistik të Mykonosit.

Një grua e moshuar, zvicerane 75 vjeçe, më 21 mars të këtij viti ka vrarë vogëlushin 7-vjeçar, shqiptar me prejardhje nga Kosova, Ilias M

Një gabim i Zyrës së Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme në Dibër i ka kushtuar rëndë 2 vjet më parë familjes Gazidedja.

Një aksident është regjistruar në aksin rrugor Korçë-Pogradec, në fshatin Podgorie.

Përfundon aventura e dy të arratisurve shqiptarë nga burgu i Cassandras në Halkidhiki.

Shërbimi Policor grek ka arritur të shkatërrojë një bandë të shqiptarëve që ka kryer një sërë vjedhjesh nëpër shtëpitë e banorëve në Myko